“Σίφουνας” Α.Α.Α. πέρασε από τη Νεάπολη!

Για μία ακόμη αγωνιστική ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων ήταν χάρμα ιδέσθαι. Η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου επικράτησε με το επιβλητικό 5 – 0 της Νεάπολης και «σκαρφάλωσε» αθόρυβα στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, μετά και την 9η Αγωνιστική.

Τον χορό των τερμάτων των φιλοξενουμένων άνοιξε με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Σάκης Δάσσιος που με κεφαλιά εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το κόρνερ του Χρήστου Κολοβού. Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματά τους, όταν μετά από κάθετη πάσα του Ανδρέα Τσιρβούλη, ο Μαροσούλης κέρδισε τον Καραγιάννη για το 0 – 2. Το σκορ του ημιχρόνου (0 – 3), διαμόρφωσε στο 42ο λεπτό ο Σάκης Δάσσιος με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στη συνάντηση.

Στην επανάληψη και στο 73’ ήταν και πάλι η σειρά του Μαροσούλη να πετύχει το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στο ματς, μπαίνοντας με ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και πλασάροντας σωστά, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 4. Το «κερασάκι» στην τούρτα της νίκης του Α.Α.Α. ήρθε στο 85ο λεπτό με το τρίτο προσωπικό τέρμα του Σάκη Δάσσιου στην αναμέτρηση. Ο έμπειρος επιθετικός με πλασέ μετά από κάθετη του Αμαρλαριώτη, διαμόρφωσε το τελικό 0 – 5.

Δύο εξαιρετικές χαμένες ευκαιρίας στο παιχνίδι είχε ο νεαρός, Βασίλης Δοξαριώτης για να διευρύνει περισσότερο τη νίκη του Ατρομήτου.

Α.Ο. Νεάπολης: Καραγιάννης, Συγκουνάς, Μέκρας Χρ., Μναδραβέλης, Μπουχλαριώτης, Μπαλαούρας, Μπούνα, Γαρυφαλλόπουλος, Ζαχαρούλης (46′ Αβραμούλης), Ζήγρας (46′ Παπαναστασίου), Δεσπόπουλος.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Ντουρουντάκης (75′ Γκαραβέλης), Κατσογιάννης (75′ Μούσιος), Μπακαρτζής (78′ Γκαραβέλης), Παναγιώτου, Κολοβός, Αμαρλαριώτης, Τσιρβούλης, Δάσσιος, Μαροσούλης, Μητρακούλης (55′ Δοξαριώτης).

Μπουμαρσόπουλος, Καραμπούλας, Παραφέστας.