Σαν… «σίφουνας» το Καλοχώρι!

Η Αναγέννηση Καλοχωρίου πήρε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας με 3 – 0 της Δόξας Βλαχογιαννίου για την 11η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από αυτούς τους τρεις βαθμούς που πρόσθεσε στη βαθμολογία του, το Καλοχώρι ανέβηκε στους 15 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 8η θέση με τους Αμυγδαλέα και Σμόλικα Φαλάνης. Από την άλλη το Βλαχογιάννι έμεινε στους 20 βαθμούς και υποχώρησε στη 4η θέση.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Ο Στέλιος Κόκκοβας έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ, «ανοίγοντας» το σκορ.

Στην «επανάληψη» το Καλοχώρι «χτύπησε» ξανά. Στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης και πάλι ο Στέλιος Κόκκοβας με σουτ από πλεονεκτική θέση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Ενώ ένα τέταρτο αργότερα, με γυριστό σουτ ο Χρήστος Μακρής διαμόρφωσε το τελικό 0 – 3.

Μάλιστα οι παίκτες του Βασίλη Ταχτιντή είχαν χαμένες ευκαιρίες για πιο ευρύ σκορ με τους Πούτα, Τσιαντούλη και Μπούνα. Ενώ για το Βλαχογιάννι σημαντικές ευκαιρίες για να ξαναμπεί η ομάδα στο παιχνίδι έχασαν οι Θανασούλης, Λιόλιος και Αλεξίου.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Μπρέλλας, Γεωργατζιάς, Χαράλαμπος (72′ Γεωργούλας), Σουφχάρας, Βάλλας, Αθανασούλης, Λιόλιος, Θανασούλης, Σαπουνάς (62′ Λάκης), Κοντοθανάσης Δ., Αλεξίου.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Βασίλης Ταχτιντής): Παπαρσένης, Δούρος (75′ Λάιος), Κόκκοβας, Λιούσκας, Νεστορίδης, Βράκας (65′ Μακρής), Σαΐτης, Πούτας, Μπούνα, Τσιαντούλης, Τσιάτας (70′ Δάκτυλας).