ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 2016 - 2017 - ΕΝΕΔΚΑΔΑ

Σαν σε… περίπατο!

Η Ακαδημία Αχιλλέως πέρασε δίχως να συναντήσει σθεναρές αντιστάσεις από την έδρα του Μυραϊκού, τον οποίο και νίκησε με 0 – 3.

Οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης μετά από αυτή τη νίκη έφτασαν συνολικά τους 8 βαθμούς και ανέβηκαν στην 5η θέση του πρωταθλήματος. Από την άλλη ο Μυραϊκός βρίσκεται πιο χαμηλά όντας τελευταίος μαζί με τη Χαραυγή χωρίς βαθμό.

Όλα τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Τον «χορό» των γκολ «άνοιξε» στο 50ό λεπτό του παιχνιδιού ο Χρόνης με σουτ μετά από λάθος γύρισμα αμυντικού του Μυραϊκού. Ενώ στο 65΄ ο Μουστάκας με πλασέ μετά από παράλληλη πάσα του Καψιώχα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο επίλογος στο ματς γράφτηκε στο 69ο λεπτό, όταν από σέντρα του Χρόνη, ο Μουστάκας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 3 για την ομάδα του, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα.

Ακαδημία Αχιλλέως (Άρης Παπαγεωργίου): Ευθυμιάδης, Γιαννούλας, Δημακόπουλος, Σπυρόπουλος, Ψαρογιώργος, Τσότσος, Καψιώχας, Χρόνης, Μουστάκας (82′ Παπαγεωργίου), Μησαηλίδης (70′ Παπακωνσταντίνου), Καρακώστας (84′ Ζαφειρούλης).