ΒΑΛΩΖΟΣ

Σα να μην πέρασε μια μέρα!

Την επιστροφή του στους βαθμολογικούς πίνακες της ΕΠΣ Λάρισας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, έκανε ο Κεραυνός Παραποτάμου, περνώντας «αέρας» από τον μαχητικό Μελιβοιακό με το ευρύ 4 – 1, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο κιόλας μέρος. Κορυφαίος του αγώνα ο Μπάμπης Μπλιώνας με τρεις ασσίστ και ένα τέρμα, τον ακολούθησε ο Αχιλλέας Βαλώζος με δύο προσωπικά γκολ.

Μόλις έναν χρόνο απουσίας είχε ο Κεραυνός Παραποτάμου, που επέστρεψε στην δράση από την Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό ποδαρικό.

14614307_1285252111498648_1776663475_o

Μόλις από το 3ο λεπτό οι «ροσονέρι» πήραν προβάδισμα στο σκορ. Δράστης ο κεντρικός αμυντικός Θανάσης Μπούμπουλης που για τις ανάγκες ενός κόρνερ προωθήθηκε και σκόραρε. Ο Μπάμπης Μπλιώνας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Θανάσης Μπούμπουλης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 0 0 – 1.

Οι γηπεδούχοι όμως είχαν άμεση απάντηση. Στο 8′ συγκεκριμένα έφεραν το παιχνίδι και πάλι από την αρχή. Έπειτα από πάσα του Καλόγηρου και ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μπελλιά, το ματς έγινε 1 – 1 και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν και πάλι από την… αρχή.

14599928_1285252278165298_1721840019_o

Όχι όμως για πολύ. Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν «γκάζι» και μέχρι το ημίχρονο διαμόρφωσαν το τελικό 1 – 4. Αρχικά εκ νέου το προβάδισμα στον Κεραυνό έδωσε ο Μπάμπης Μπλιώνας με ένα γκολ «highlight» στο δεξί «παραθυράκι» του Ζιούρκα στο 18′ (και αφού η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι), ενώ στο 27′ μετά από «κομπίνα» – φάουλ, ο Μπλιώνας έστρωσε στον Αχιλλέα Βαλώζο και αυτός με σουτ στην κίνηση έκανε το 1 – 3.

14672878_1285252201498639_593294578_o

Το τελικό 1 – 4 διαμορφώθηκε και πάλι από τον Αχιλλέα Βαλώζο στο 44′ μετά από ασσίστ του Μπάμπη Μπλιώνα. Στην επανάληψη ο Κεραυνός είχε και δοκάρι με τον Σωτήρη Χατζή στο 73′ για να δώσει μεγαλύτερες διαστάσεις στην νίκη του Παραποτάμου.

14646711_1285252338165292_2048929193_o

Μελιβοιακός (Κώστας Γουργιώτης): Ζιούρκας, Μαρκής, Δαφέρμος, Πλατσάς (60′ Δημητρούλης), Μπελλιάς, Γκαρανές (46′ Γουργιώτης), Καλόγηρος, Γραμμένος, Μπάτσικας (Γκουντάρας Β.), Γκουντάρας Γ., Ζαφειρούλης.

14600634_1285252424831950_1361126305_o

Κεραυνός Παραποτάμου (Νίκος Στογιάννος): Μπαρμπαγιάννης, Πιτσιάβας, Μπούμπουλης Αθ. (74′ Τσιόπας), Ζήκος, Γεωργαντάς, Κορδέλας, Πάσχος, Τσιντώντας (81′ Μπιτσαράς), Χατζής, Μπλιώνας, Βαλώζος.