Σε ανοδική πορεία το Αβέρωφ, κέρδισε τον Τύρναβο!

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι το Αβέρωφ παρέμεινε αήττητο και στο γήπεδο του το μεσημέρι της Κυριακής (26/01) κέρδισε τον Τύρναβο με σκορ 2 – 0 για τη 18η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας.

Η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα στα τρία τελευταία παιχνίδια μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία κι έτσι έφθασε τους είκοσι δύο βαθμούς και την ένατη θέση.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Γιώργου Παπαντωνίου προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα και παρατάχθηκε με τα τρία μεταγραφικά αποκτήματα (Τσιρβούλη, Μητρακούλη και Βουζαξάκη), έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 43′ λόγω της αποβολής του Νίκου Κατσαρού.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 53′ ο Στράτος ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ τρία λεπτά μετά σκόραρε και ο Παναγιώτης Μπαρούτας για το 2 – 0 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Μπαστούνης, Στράτος, Μούτσα, Μίλλερ (70′ Χάνι), Λιλολάρι, Μπαρούτας, Μητσιός (81′ Σταυροθανασόπουλος), Αλατάς (63′ Χατζής), Παρλάντζας, Ταστεμερίδης (75′ Ντέκας).

Τύρναβος 2005 (Γιώργος Παπαντωνίου): Φαρμάκας, Παπαδόπουλος, Γανός, Μήγας, Αυλογιάρης, Κατσαρός, Πέτρο, Μητρακούλης, Βουζαξάκης, Τσιρβούλης, Πρισακάρου.