Σημαντική νίκη για τον Λαρισαϊκό!

Τέσσερις «στροφές» πριν το φινάλε στον 2ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και το κυνήγι της δεύτερης θέσης που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας καλά κρατεί! Λαρισαϊκός και Ελπίς Μεσοχωρίου διεκδικούν επί ίσοις όρους τη δεύτερη θέση του Ομίλου, συνεχίζοντας να πηγαίνουν χέρι – χέρι (48 βαθμούς) και μετά την 22η Αγωνιστική του Ομίλου.

Ο Λαρισαϊκός πανηγύρισε σπουδαία νίκη κόντρα στον Κεραυνό Δρυμού, την αντίσταση του οποίου έκαμψε με 2 – 1, με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται από το πρώτο μέρος με αριθμητικό μειονέκτημα ελέω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Γαλανού στο 23ο λεπτό της συνάντησης.

Οι «πράσινοι» του Γιώργου Χατζή προηγήθηκαν στο σκορ στο 25ο λεπτό με τον Γιάννη Μπουζώνα, εκμεταλλευόμενοι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχαν από το 23ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Λαρισαϊκού έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα. «Δράστης» αυτήν την φορά ο Βαγγέλης Κουτσιμάνης με πλασέ μέσα από τη περιοχή. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στην αναμέτρηση στο 71′ με σουτ του Έρβιν Πετκολάι.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Τάσης, Μικερτζής, Βασιλείου, Καραΐσκος, Ανδρώνης, Κωφός, Δαλαμπύρας (70′ Τσιμπουκλής), Γκέκας (60′ Τασιόπουλος), Κωνσταντάς (75′ Νταής), Μπουζώνας, Κουτσιμάνης.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Κατοντικίδης, Μεσούρ, Μαριέλ, Μπούτλας, Γαλανός, Καραποστόλης (63′ Δόλγυρας), Δρυστέλλας, Τριανταφύλλου (70′ Ζιάρρας), Πετκολάι, Γκαντούνας, Ζιώγας (60′ Θώμος).