Σημαντική νίκη με ανατροπή για τον Παναγροτικό!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο του Μεσοχωρίου έφυγε η Νίκαια όπου κέρδισε τη τοπική ομάδα με 1 – 2 για την 7η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣΛ! Με ανατροπή του σκορ ήρθε η νίκη για το σύνολο του Βαγγέλη Μπρισίμη.

Οι «πράσινοι» πανηγύρισαν μία σημαντική νίκη ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος κι έτσι έφθασαν τους τέσσερις βαθμούς, με τον Παναγροτικό να ξεφεύγει και από τις τελευταίες θέσεις του πρωταθλήματος.

Από την άλλη, η ομάδα των Ηλία Τσιάρα και Σάκη Γάτσιου αν και προηγήθηκε στο παιχνίδι, δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ και ηττήθηκε από τη Νίκαια. Έτσι, συνεχίζει έχοντας δύο βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 11ο λεπτό της συνάντησης ο Θωμάς Καραμάνος «άνοιξε» το σκορ και με ιδανικό τελείωμα έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο Φάσσας απάντησε με δοκάρι, καθώς με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη τώρα και στο 57ο λεπτό, ο Παναγροτικός κέρδισε πέναλτι με τον Φάσσα και ο Φουρίκης από τα έντεκα βήματα έφερε το ματς στα ίσια, ενώ έντεκα λεπτά αργότερα, οι «πράσινοι» ολοκλήρωσαν την ανατροπή του σκορ με το γκολ του Δημόπουλου και το 1 – 2 ήταν το τελικό σκορ.

Το μόνο που άλλαξε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες ανάμεσα στις δύο ομάδες, καθώς ο Κουζιώνης αντίκρισε τη κόκκινη κάρτα από τον κ. Νίτσα και οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σδούγκας, Γεωργόπουλος, Μαστακούλης, Πανδρεμένος (65′ Ντελόπουλος), Χονδρονάσιος, Σακελλαρίου, Ξιώνης (70′ Παπακώστας), Φουρίκης, Φάσσας (60′ Ανδρεόπουλος), Δημόπουλος (80′ Τσανάκας), Βλαχάκης.