Σημαντική νίκη τα Πλατανούλια!

Σε ένα υψηλής σημασίας «τρίποντο» προχώρησε ο Ηρακλής Πλατανουλίων, ο οποίος επιβλήθηκε εντός έδρας του Ηρακλή Πλατανουλίων με 2 – 0.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Ήταν το 35ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Βάιος Λάζος με πλασέ, μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Τσοπάνογλου «άνοιξε» το σκορ.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού και στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και να ισοφαρίσουν έχοντας κάποιες ευκαιρίες με τους Μαμουλάρι, Γαρυφαλλόπουλος και Κοτάκο να μη καταφέρνουν να τις κάνουν γκολ.

Αντίθετα ο Ηρακλής Πλατανουλίων παρουσιάστηκε πιο αποτελεσματικός και στο 80ό λεπτό του παιχνιδιού, ο Άλμπαν πάτησε περιοχή και με ωραίο σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 0 υπέρ της ομάδας του.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Ματράκης Κ., Λάζος Αν., Κέβιν (75′ Παπαλέξης), Καρκατζιάς, Τσάτσος, Ζαμπόγιας, Λάζος Β. (65′ Γεωργούλας), Κερίμι Ρ., Ματράκης Γ. (50′ Άλμπαν), Τσοπάνογλου.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Κουρούκας, Δέλλας, Μιχόπουλος, Τσιάρας, Νεράτζης, Ροκάς (57′ Μετάνι), Κοτάκος, Γαρυφαλλόπουλος, Μαμουλάρι, Καλογερόπουλος.