Σημαντική νίκη το Μακρυχώρι

Μία υψίστης σημασίας νίκη πέτυχε ο Αετός Μακρυχωρίου, καθώς επικράτησε εντός έδρας και με ανατροπή με 2 – 1 επί του Αστέρα Τυρνάβου.

Έτσι το Μακρυχώρι έφτασε συνολικά τους 24 βαθμούς στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην 14η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη ο Αστέρας Τυρνάβου παραμένει στην τελευταία θέση, έχοντας μαζέψει μόλις 9 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους, μετουσιώνοντας πρώτοι τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Λευτέρης Γκαραγκούνης με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0 – 1.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Παναγιώτης Φουσίκας βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για σουτ, δεν δίστασε το έκανε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1 – 1

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο σκόρερ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και το ματς διακόπηκε για περίπου δέκα λεπτά. Στη συνέχεια του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 75ο λεπτό, ο Θανάσης Αργύρης με όμορφο φάουλ έκανε το 2 – 1 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Σύνθεση

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπαταβάνης, Καρβούνης (40′ Γκαμπέτας (80′ Στογιάννης)), Χριστιανίδης, Τίκος, Δάσσιος, Αργύρης, Παυλόπουλος, Μάντζιαρης, Νικολαΐδης (46′ Τέας), Πάσιος, Φουσίκας.