Σημαντικό διπλό ο ΑΟΣ

Σπουδαία νίκη για τον Α.Ο.Σουφλαρίων καθώς στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Β ΕΣΚΑΘ επικράτησε της ομάδας του Βasketball Club Βόλου και παρέμεινε στην κορυφή του δεύτερου ομίλου, πραγματοποιώντας παράλληλα μία θετική εμφάνιση και παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ.

AOS 2

Tο παιχνίδι, που διεξήχθει στο κλειστό Νέας Ιωνίας του Βόλου, ξεκίνησε νωθρά με τις ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ στα πρώτα “αναγνωριστικά” λεπτά. Όμως έπειτα από το πρώτο 5λεπτο τα Σουφλάρια άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό και με πόντους μέσα από το ζωγραφιστό πήραν μια μικρή διαφορά με την 1η περίοδο να κλείνει με σκορ 10-18. Στο 2ο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να είναι πολύ άστοχες η αξιόμαχη και νεανική ομάδα του Βόλου μάζεψε κάπως το σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με την διαφορά στους 5 πόντους (17-22).Στην επανάληψη οι παίχτες του Αντώνη Κυρατζή μπήκαν δυναμικά δείχνοντας διάθεση να τρέξουν στο ανοιχτό γήπεδο και παίζοντας μυαλωμένα στο σετ παιχνίδι κατάφεραν να ανακτήσουν την διαφορά και να την αυξάνουν καθ’όλη την διάρκεια της αναμέτρησης.Έτσι στο 4ο δεκάλεπτο παρά τις προσπάθειες της ομάδας του Βόλου να επιστρέψει στο παιχνίδι τα Σουφλάρια διατήρησαν το προβάδισμα και παίρνοντας βοήθειες από όλους τους παίχτες κέρδισαν το δεύτερο ροζ φύλο σε ισάριθμα παιχνίδια.