Σημαντικό διπλό ο Π.Ο.Ε!

Σε μία πολύ σημαντική νίκη προχώρησε ο Π.Ο.Ε. ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας του Σμόλικα Φαλάνης με 3 – 1 για την 4η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να βρουν πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα, λίγο πριν την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ματούλας ήταν αυτός που «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Μάλιστα το 0 – 1 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην «επανάληψη» οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιδράσουν και στο 50΄ο Κακαβίτσης μετά από ωραία ενέργεια του Κόκρα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1 – 1.

Όμως ο Π.Ο.Ε. δεν το έβαλε κάτω. Και στο 62ο λεπτό, ο Τσιάγκος με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μπούσια, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έτσι έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του με 1 – 2.

Οι παίκτες του Σάκη Γκαδρή δεν… σταμάτησαν εκεί. Καθώς δέκα λεπτά αργότερα, ο Ματούλας με σουτ, έπειτα από πάσα του Συνάπαλου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμορφώνοντας με αυτόν τον τρόπο το τελικό 1 – 3.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Κακανούλιας): Χάμος, Μανακούσιος Θ., Δολιάνης, Κολοβός Κ., Κωτούλας, Σκούπρας, Κακαβίτσης, Τανάγιας Χρ. (35΄Τσιρβούλης), Κόκρας (75΄Παπαδάμος), Μανακούσιος Δ. (80΄Γκαλμποκίνης), Τανάγιας Β.

Π.Ο.Ε. (Σάκη Γκαδρής): Μαστοροδήμος, Μπούσιας, Νικολαΐδης (46΄Πατσής), Περτζιόνι, Καρλιάμπας, Μπαλαμώτης, Συνάπαλος, Μέσος Ρ.(82΄Καραμάνος), Τσιάγκος, Ματούλας, Τσένος.