(Σινάν)τηση κορυφής!

Με χατ – τρικ του Τζέφρι Σινάν, ο Σ.Σ. Ραψάνης πέρασε με 4 – 1 από την έδρα του Αρμενίου και βρίσκεται στη κορυφή του ομίλου μαζί με το Μελισσοχώρι.

Συγκεκριμένα αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Ραψάνη, η οποία έφτασε τους 17 βαθμούς και ισοβαθμεί στη πρώτη θέση της βαθμολογικής κατάταξης του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας με το Μελισσοχώρι. Ενώ το Αρμένιο βρίσκεται στη τελευταία θέση με μόλις έναν βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους από την αρχή κατάφερνοντας από το πρώτο ημίχρονο να «κλειδώσουν» τη νίκη. Μόλις στο 8′ ο Κριστιάν Μπίμπα σέντραρε και ο Τζέφρι Σινάν με σουτ στη κίνηση «άνοιξε» το σκορ.

Ενώ στο 22′ ο Κριστιάν Μπίμπα με νέα σέντρα, αυτή τη φορά βρήκε τον Ντέμη Γκαραγκούνη και αυτός με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Σ.Σ. Ραψάνης δεν έριξε ρυθμό, πετυχαίνοντας ακόμη ένα τέρμα στο 35′, όταν ο Τζέφρι Σινάν με δυνατό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά και σε 4ο γκολ. Στο 58′ ο Νίκος Γαγάρας έκανε το σουτ, αλλά είδε τη μπάλα να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι της εστίας. Οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους πέτυχαν το γκολ της «τιμής» στο 63′ χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξέρα σε μία φάση που αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Ντέμης Γκαραγκούνης.

Ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν ξανά. Έτσι στο 67′ ο Τζέφρι Σινάν ανατράπηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος και δεν αστόχησε, πετυχαίνοντας χατ – τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 4 υπέρ της ομάδας του.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς στο 80ο λεπτό ο Νίκος Ψάρρας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Δόξα Αρμενίου: Καραδημήτρης, Ψαρράς, Φραντζέσκο, Σπανός, Γιαννούχος (60′ Παπαδημητρίου), Μπόλκας, Καψούρης, Ξέρρας, Παπανικολάου (46′ Γκόντα), Νανούλης (75′ Καμπανάς), Κωστόπουλος.

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης Ν., Δικόπουλος, Γκαραγκούνης Δ., Ιωάννου, Σινάν Ερ., Μαλιακούδης (53′ Ρομιός), Γαγάρας, Μπούρος (65′ Γκιώνης), Μπίμπα (75′ Μήτσου), Σινάν Τζ., Γκαραγκούνης Ντ.