Σκορ αλά Premier League και πρεμιέρα με το «δεξί» για την Κρήνη

Η Νίκη Κρήνης προηγήθηκε τρεις φορές δέχθηκε την ισοφάριση ισάριθμες φόρες όμως στα τελευταία λεπτά κατάφερε σκοράροντας ακόμη δυο φορές να πάρει το «τρίποντο» στην πρεμιέρα κόντρα στον Μυραικό με σκορ 3 – 5.

Η Νίκη κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ μόλις στο 9′ με δυνατό συρτό σουτ του Τσανάκα έξω από την περιοχή έπειτα από πάσα του Τσιάρα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν άμεσα καθώς δέκα λεπτά αργότερα ο Κόκκινος ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα η Νίκη πήρε εκ νέου το προβάδισμα με έναν περιπετειώδη τρόπο όταν έπειτα από πάσα του Τζερέμε ο Κυριακάκης στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδος του.

Οι γηπεδούχοι όμως είχαν και πάλι άμεση απάντηση καθώς στην αμέσως επόμενη φάση ο Ψιλούλης νίκησε τον Καραστέργιο έπειτα από πάσα του Κόκκινου με το 2 – 2 να είναι το σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι παίκτες του κ. Τσιάρα πήραν εκ νέου «κεφάλι» στο σκορ όταν έπειτα από πάσα του Τσιανάκα ο Τζερεμές με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σταυροθεόδωρου. Στο 55′ οι γηπεδούχοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο όταν ο Μαντζάς αποβλήθηκε.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα οι γηπεδούχοι έδειξαν εκ νέου σημεία ζωής καθώς στο 77′ ο Ζαρκαδούλας ισοφάρισε έφερε για τρίτη φορά το παιχνίδι στα «ίσια». Δύο λεπτά αργότερα ο Τζερεμές «χτύπησε» για δεύτερη φορά δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στην Νίκη. Το τρίποντο για την Κρήνη «σφράγισε» στις καθυστερήσεις ο Πετρόπουλος με σουτ έπειτα από πάσα του Αλεξανδράκη.

Μυραϊκός (Παπαθανασίου): Σταυροθεόδωρος, Μπέζας, Νικολαίδης, Βαλτινός, Κόκκινος, Ψιλούλης , Κωσταρέλος, Κυριακάκης, Μάντζας, Βλάνδος, Λυμτσιούλης.

Νίκη Κρήνης (Τσιάρας): Καραστέργιος, Σελήνης, Βασιλόπουλος, Βάτσικας, Νταφόπουλος (86′ Γιαχνής), Πετρόπουλος, Αλεξανδράκης, Τσανάκας, Τσιάρας, Τζερεμές (88′ Αγγελακόπουλος), Μαργαριτόπουλος (83′ Μαγαλιός).