Σκορ, θέαμα, ανατροπή και εν τέλει… ΑΟΝ!

Σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ, ανατροπή και θέαμα ο ΑΟ Ναρθακίου κατάφερε να πάρει την νίκη κόντρα στον Άρη Διλόφου στο τοπικό ντέρμπι του πρώτου ομίλου της Β΄ ΕΠΣΛ κατηγορίας.

Έτσι ο ΑΟΝ έφτασε τους 20 βαθμούς και βρίσκεται στην 9η θέση, ενώ ο Άρης Διλόφου παρέμεινε στους 19 βαθμούς και την 10η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 20′ με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρακώστα, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Σαλής πάτησε περιοχή έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών όμως ο ίδιος πήρε το ριμπάουντ και με κοντινή κεφαλιά πέτυχε το 0 – 2.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και στο 35′ ο Γιαντσίδης με σουτ έξω από την περιοχή μείωσε σε 1-2, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια στο 55′ με σκόρερ και πάλι τον Γιαντσίδη με σουτ μέσα από την περιοχή.

Ενώ ένα τέταρτο αργότερα οι Μανταλιάς και Δημήτρης Τσούλης συνδυάστηκαν όμορφα, ο τελευταίος έσπασε την μπάλα στον Κόκκαλη και αυτός με ψύχραιμο πλασέ έφερε το παιχνίδι τούμπα δίνοντας το προβάδισμα στον ΑΟ Ναρθακίου για το τελικό 3 – 2.

ΑΟ Ναρθακίου (Γιάννης Τριάντης): Λελεντζής, Κατσικόπουλος (46′ Τσούλης Δ.), Μπουλούτσος, Αρσενόπουλος, Γιαντσίδης, Κόκκαλης, Μισαηλίδης, Τσούλης Θ., Αγγελάκης (46′ Σίσκος), Μανταλιάς.

Άρης Διλόφου (Τάκης Ρόφαλης): Ευθυμιάδης, Δημουλάς, Μπανιάς, Σακελλαρίου (60′ Καρακικές), Χαμορούσος, Σουλιώτης (55′ Τριανταφύλλου), Φουστάνας, Σαλής, Ρεντινόπουλος, Καρακώστας, Ξυνογαλάς (46′ Μαυρομύτης).