Σκόραρε και πάλι ο Τζέκα, κέρδισε το Κιλελέρ!

Συνεχίζει τη τρομερή εκκίνηση που έχει κάνει στο πρωτάθλημα το Κιλελέρ, καθώς σημείωσε το «4χ4» και κέρδισε και τη Δόξα Βλαχογιαννίου με το αγαπημένο του σκορ, 0 – 1!

Η ομάδα του Γιάννη Τσαλάγγα συνεχίζει ακάθεκτη φθάνοντας τους δώδεκα βαθμούς μετά το πέρας των πρώτων τεσσάρων αγωνιστικών, όπου είναι και ο μόνος σύλλογος που μετρά το απόλυτο στα παιχνίδια!

Από την άλλη, το συγκρότημα του Νίκου Φακίτσα δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα από το εν λόγω παιχνίδι κι ενώ εκφράζει πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Καραγιάννη, έμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση στο Κιλελέρ σημείωσε και πάλι ο Χρήστος Τζέκα! Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Βαγγέλη Κολιού, όπου ο κεντρικός αμυντικός στη φάση αυτή αποβλήθηκε και με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Χρήστο Τζέκα ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος για το 1 – 0 στο 47ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά μετά, έμειναν και οι γηπεδούχοι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο σκόρερ του Κιλελέρ, Χρήστος Τζέκα, αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Καραγιάννη για μαρκάρισμα σε αντίπαλο ποδοσφαιριστή και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Πάντως, χάθηκαν και ευκαιρίες από τις δύο ομάδες για να σημειωθεί κάποιο γκολ, όμως το 1 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Οι άνθρωποι της Δόξας Βλαχογιαννίου εκφράζουν πολλά παράπονα για τη φάση του πέναλτι στο 47ο λεπτό όπως και για τη συνολική διαιτησία του κ. Καραγιάννη και των αποφάσεων των βοηθών κ. Τέγου και κ. Πάλλα.

Α.Ε. Κιλελέρ (Γιάννης Τσαλάγγας): Παναγιωτόπουλος, Πατρίκης, Ζιόμπουρας Απ., Τζαβέλλας, Χατζής Γ., Γουρνάρης, Κολοβός (90′ Θεοδωρόπουλος), Φορτομάρης (80′ Βέης), Χατζής Κ. (76′ Ζιόμπουρας Αθ.), Τζέκα, Λένας (70′ Κουτσιαρής).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γεωργούλας, Παληγιάννης, Λιάκος, Κολιός, Μητούλας, Σαΐτης (85′ Φράντζας), Κωνσταντινίδης (65′ Ράχης), Κοντοθανάσης, Τσιάρας, Νάτσης (85′ Τασιούλης), Αλεξίου (85′ Πέτρου).