Σοβαρός και νικητής ο Ηρακλής Λάρισας!

Με τέρμα του Γιάννη Μουξιού στο 81′ ο Ηρακλής Λάρισας «λύγισε» την αντίσταση της Ποταμιά και έφυγε από το Καρπενήσι νικητής με 1 – 2 πανηγυρίζοντας τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα!

Ο Ηρακλής Λάρισας του Χρήστου Χατζηλιάδη επεδίωξε από την αρχή να πάρει τον έλεγχο του ματς και προηγήθηκε στο 24΄με τον Νίκο Ναρίνογλου όταν οι παίκτες έπαιξαν γρήγορα το ελεύθερο λάκτισμα από πλάγια αριστερά, όμως σε κομβικό σημείο επήλθε η ισοφάριση.

Στο 45ο λεπτό ο Χρήστος Κοτσαρής πέτυχε την ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Παρόλα αυτά είχαν την επιμονή και την υπομονή και στο 81΄ η «χρυσή» αλλαγή ο Ξανθιώτης Γιάννης Μουξιός σκόραρε το νικητήριο τέρμα, αφού είχε δοκάρι στην ίδια φάση.

Στο 90’+2′ ο Πέτρος Ψωμολιάς εκτέλεσε πέναλτι, με τον Κώστα Ανδρούτσο της Ποταμιάς να αποκρούει.

Ποταμιά (Γιάννης Φλωράκης): Ανδρούτσος, Μπουμπουρής, Αθανασόπουλος, Ξαγάρας, Φαρμάκης, Κατσαρής, Νούλας (55′ λ.τ. Ζαραβέλης), Λέρης, Ρόμαν (72′ Γιαννακόπουλος), Γενιτσαρόπουλος, Σταμούλης (80′ Μισύρης).

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης): Παπαγιάννης, Κρίτσας (77′ Κοντοθανάσης), Γιαννακόπουλος, Ψωμολιάς, Τσακάλι (64′ Μουξιός), Νεμπεγλέρας, Χρηστίδης (67′ Ζαφειρίου), Μανιώτης, Ναρίνογλου, Νάστας, Κακαβίτσης (89′ Τάρτας).

Ξηρογιάννης (ΕΠΣ Βοιωτίας), Τσώνης (ΕΠΣ Βοιωτίας), Ζανιάς (ΕΠΣ Φωκίδας).

Πηγή Φωτογραφίας: evrytaniasport.gr