Σοβαρός και “πεντάσφαιρος” ο Εθνικός Ολύμπου!

Ιδιαίτερος εντυπωσιακός συνεχίζει να εμφανίζεται ο Εθνικός Ολύμπου στο πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας και τον 2ο Όμιλο, αφού επικράτησε εκτός έδρας και του Γεωργάκη Ολύμπιου Λιβαδίου με το ευρώ 3 – 5, και συνεχίζει την θετική του – φετινή – παρουσία στον Όμιλο.

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Σανίδας άνοιξε το σκορ με σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ οι γηπεδούζοι ισοφάρισαν προσωρινά στο 18ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι μάλιστα κατάφεραν να πάρουν και προβάδισμα στο σκορ στο 35ο λεπτό με ωραία ατομική ενέργεια.

Οι φιλοξενούμενοι όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι πριν το ημίχρονο και μετά από ωραίο συνδυασμό των Φίλιππου Γαλανού και Πουρσανίδη με τον τελευταίο να κάνει το 2 – 2 στο 44′.

Στο 50′ ο Τσιανάκας έκανε μια βαθιά μπαλιά με τον Γκόλτσιο να την υποδέχεται στην μεγάλη περιοχή από όπου με ένα γυριστό σουτ έδωσε και πάλι το προβάδισμα την ομάδα του Εθνικού Ολύμπου. Δέκα λεπτά αργότερα ο Πουρσανίδης με σέντρα βρήκε τον Γκόλτσιο ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λιβαδίου.

Στο 80′ ο Πουρσανίδης ανατράπηκε εντός της μεγάλης περιοχής με τον ρέφερι να δείχνει πέναλτι. Ο Τσιανάκας το εκτέλεσε σωστά και έγραψε το 3 – 5, την στιγμή όπου από τα έντεκα “βήματα” είχαν πετύχει το τρίτο τους τέρμα οι γηπεδούχοι στο 68′.

Από μια κόκκινη για Λιβάδι (50′) και Εθνικό Ολύμπου (65′ – Γκουτζουρέλας).

Εθνικός Ολύμπου (Κώστας Κουρδής – Δημήτρης Κωνσταντινίδης): Πεχλιβανίδης (30′ λ.τ. Αθανασιάδης), Κατσιάνας, Τεγούσης, Πουρουτίδης, Γκουτζουρέλας, Τσιανάκας, Ανδρέου, Γκόλτσιος, Σανίδας, Γαλανός Φ. (70′ Ναλμπαντίδης), Πουρσανίδης (80′ Πάτσης).

* Παράκληση προς το σωματείου του Λιβαδίου για επικοινωνία με την ιστοσελίδα μας για την κάλυψη και της δικής τους ομάδας.