Σπουδαία ανατροπή και νίκη για τον Δαμασιακό!

Ο Δαμασιακός αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ με 0 – 2 από τη Λάρισα 2012, κατάφερε να βρει τα ψυχικά αποθέματα και με μία ανατροπή του σκορ και το 3 – 2 πήρε τη σπουδαία εντός έδρας νίκη και αύξησε τη διαφορά από τη ζώνη των πλέι άουτ.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Μπουκουβάλα που τη περασμένη Τετάρτη είχε υποχρεώσεις στο Κύπελλο ΕΠΣΛ και την ισοπαλία με τον Σμόλικα, κέρδισε με ανατροπή του σκορ κι έφθασε τους τριάντα έξι βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Σπύρου Μπέλτσιου αν και προηγήθηκε στο σκορ με τους Ντέιβιντ Μπόντε (15′) και Δημήτρη Κίτσιο (32′), δεν κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Μεσοχώρι και έμεινε στους είκοσι δύο πόντους.

Το 1 – 2 για τον Δαμασιακό πέτυχε στο 45′ ο Βασίλης Λόλας, ενώ ο Θοδωρής Τσιάλτας στην επανάληψη του ματς και στο 60′ πέτυχε την ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2.

Την ολική ανατροπή και το 3 – 2 για την ομάδα του Δημήτρη Μπουκουβάλα σημείωσε ο Βασίλης Φούντας στο 73ο λεπτό. Πάντως, στο 90′ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Αντώνης Φλώρος κι έτσι η Λάρισα 2012 τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές.

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Μιγδάνης, Ιωαννίδης, Ντόκος, Μπακαϊμης (55′ Αμπατζίδης), Γεωργατζιάς, Τσιάλτας, Νάτσης, Δούκας (46′ Μουσιάρης), Λούτσος (80′ Λέτσιος), Φούντας, Λόλας (90′ Αγραφιώτης).

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης, Φλώρος Α., Κίτσος Π., Κουτκουτσέλος Δ., Φλώρος Π., Δημόπουλος, Κίτσιος Δ., Πεπκολάι, Τσιάγκος (78′ Κίτσας Α.), Μπόντε (70′ Κόκκινος), Βλιώρας.