Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για το Ναρθάκι!

Μία σπουδαία νίκη πέτυχε στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας το Ναρθάκι, καθώς κέρδισε εκτός έδρας τη Δόξα Ραχούλας με σκορ 0 – 3!

Η ομάδα του Γιάννη Βασιλείου πήρε τη σπουδαία αυτή εκτός έδρας νίκη και έφθασε έτσι τους δέκα πέντε βαθμούς και την ενδέκατη θέση, ενώ η ομάδα του Αποστόλη Τσιανάκα παρά την ήττα παρέμεινε στους είκοσι δύο βαθμούς και τη τέταρτη θέση.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς γκολ για τις δύο ομάδες, εκεί όπου στο 50ο λεπτό ο Νίκος Βράκας ευτύχησε να βάλει το Ναρθάκι μπροστά στο σκορ με κοντινό πλασέ μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων.

Στο 61ο λεπτό ο Αρσενόπουλος βρήκε με ωραία μπαλιά τον Σπανό, αυτός έκανε την κεφαλιά πάσα στον Καραβαγγέλη και ο τελευταίος με όμορφο πλασέ πέτυχε το 0 – 2.

Στο 80′ της αναμέτρησης πέτυχε με πλασέ ο Βασίλης Σπανός μετά από γρήγορη αντεπίθεση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Από πλευράς Δόξας Ραχούλας, οι Βασίλης Αργυρακούλης, Γιώργος Καραντώνης και Τσαγκαλάς είχαν χαμένες ευκαιρίες στο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής…

Τέλος, οι άνθρωποι της Δόξας Ραχούλας εκφράζουν παράπονα για τη φάση του 60ου λεπτού προς το πρόσωπο του κ. Βασιλού, καθώς θεωρούν πως υπήρχε πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Τσαγκαλά.

Δόξα Ραχούλας (Αποστόλης Τσιανάκας): Αθανασόπουλος, Καραντάνος (46′ Τσιοτρίνης), Καραπετσάνης (62′ Τιούτιος), Βλησαρούλης, Εμμανουήλ, Σκάκος, Καραντώνης, Χασιώτης, Αργυρακούλης, Θεοδώρου (70′ Μηταλούλης), Τσαγκαλάς.

Ναρθάκι (Γιάννης Βασιλείου): Ζειμπέκης, Κατσικόπουλος, Νταιάκης, Δημακόπουλος, Τσαπέπας, Καπετάνος, Καψιώχας, Αρσενόπουλος, Σπανός, Βράκας, Καραβαγγέλης

Έπαιξαν και οι: Νεγιάννης, Λελεντζής, Μπουλούτσος.