Σπουδαία επικράτηση για τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από μία δύσκολη έδρα, αυτή του Κεραυνού Δρυμού πέρασε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας με 2 – 1!

Το σύνολο του Νίκου Παπανικολάου πανηγύρισε μία σημαντική εκτός έδρας νίκη στη προσπάθεια που κάνει για να τερματίσει όσο πιο ψηλά γίνεται στη βαθμολογία και με τη νίκη αυτή έφθασε τους τριάντα δύο βαθμούς και την έβδομη θέση.

Από την άλλη, η ομάδα του Κώστα Καζάκη δεν πήρε κάτι θετικό από το παιχνίδι αυτό και παρά την ήττα έμεινε ψηλά και στην έκτη θέση της βαθμολογίας έχοντας τριάντα τέσσερις βαθμούς.

Στο 34ο λεπτό ο Άρης Καπετάνιος σκόραρε από θέση βολής και έβαλε μπροστά στο σκορ τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, ενώ στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό ο Δημήτρης Γκόγκουρας έφερε και πάλι τις ισορροπίες στο ματς με κεφαλιά από σέντρα του Θωμά Καρακώστα.

Στη συνέχεια του αγώνα και στο 76′ ήρθε η σειρά του Κώστα Κοταρέλα να σκοράρει για το 1 – 2 με πλασέ σε αντεπίθεση και αυτό ήταν το τελικό σκορ, καθώς τίποτε δεν άλλαξε στη συνέχεια του ματς…

Για τον Κεραυνό Δρυμού απείλησαν στο ματς οι Ευριπίδης Λαγιόκαπας, Αντώνη Παναγιώτου και Γιάννη Τέλλιο, ενώ από πλευράς Φιλοκτήτη Μελιβοίας είχαν ευκαιρίες οι Άρης Καπετάνιος, Δημήτρης Ρήγας και Παναγιώτης Πασιάς…

Τέλος, οι άνθρωποι του Φιλοκτήτη Μελιβοίας ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Κεραυνού Δρυμού για την άψογη φιλοξενία στο παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής.

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Αθανασόπουλος, Καρακώστας, Δαχλύθρας, Κατσιαμήτας (82′ Ζιώγας), Τέλλιος, Ζαγκλιαβός (72′ Ρούσι), Γκαντούνας, Παναγιώτου, Κόγιος (46′ Μιφτάρι), Γκόγκουρας, Λαγιόκαπας (70′ Κοντολάρι).

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Δούνιας, Μαλλιάρας, Πασιάς, Πλατσάς, Λαδάς, Παπαρίζος Ρ., Μυλωνάς, Κοταρέλας, Ντούμος, Χαρατσής (80′ Ρήγας), Καπετάνιος.