Σπουδαία και πρώτη νίκη για τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης!

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης, καθώς κέρδισε με 1 – 0 τον μέχρι πρότινος πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, Όλυμπο Γόννων!

Η ομάδα των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα με σκορ 1 – 0 επικράτησε του συνόλου του Δημήτρη Κωστή κι έτσι έφθασε τους πέντε βαθμούς και την ενδέκατη θέση της βαθμολογίας…

Από την άλλη, παρά την ήττα για το συγκρότημα του Δημήτρη Κωστή, ο Όλυμπος Γόννων συνεχίζει στη πρώτη θέση με δέκα τρεις βαθμούς, εκεί όπου «συγκατοικεί» με τον Κεραυνό Δένδρων.

Το μοναδικό γκολ στον αγώνα σημειώθηκε στο 85ο λεπτό με τον Μάκη Κωσταρέλλο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όπου το κέρδισε ο Βασίλης Σαμαράς!

Νωρίτερα και στο 75ο λεπτό, ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης είχε «αγγίξει» το γκολ με τη προσπάθεια του Ντούρμα και τη μπάλα να σταματά στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Στέλιου Παπαζήση.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπουρνάκας): Μπρούσας, Βλάχος, Γκέκας, Λιόλιος, Κωνσταντινίδης Χρ., Κωσταρέλλος, Φαρμάκης, Ντούρμας (90′ Μπατσίλας), Καρπέτης (75′ Σαμαράς), Κυμπούρης (86′ Κωνσταντινίδης Γ.), Βουγλάνης (90′ Νικολούδης).

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Γκουγκουλιάς Χρ., Κώτσιας, Ριζούλης, Γκουγκουλιάς Ν., Μπούμπουλης Ευάγγ., Μπούμπουλης Αθ. (55′ Κόκρας), Κολτσίδας (65′ Μπαρούτας), Ζαϊρές, Σερίφης, Λιόγκας (78′ Εριόν).