Σπουδαία ματς που θα κρίνουν τη πρωτιά στην Α΄1 ΕΠΣΝ Λάρισας!

Η 17η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο της Α΄1 τοπικής κατηγορίας διεξάγεται το ερχόμενο Σάββατο (25/01) και ώρα 15:00 το μεσημέρι.

Μεγάλο ενδιαφέρον υπάρχει στους δύο ομίλους και πως εξελίσσονται τα πρωταθλήματα, εκεί όπου οι ομάδες δίνουν μάχη για την άνοδο στην επόμενη κατηγορία αλλά και τη παραμονή σε αυτή που μετέχουν.

Αρχικά, στο Πουρνάρι ο Κίσσαβος Συκουρίου θα φιλοξενήσει τον Κεραυνό Δρυμού, ενώ στο Κουλούρι η τοπική ομάδα θα παίξει με τον Ιπποκράτη.

Στη Βερδικούσια, η Προοδευτική θα παίξει με τη Δόξα Βαλανίδας, ενώ στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης ο Πανιώνιος θα αγωνιστεί με τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης.

Στη Γιάννουλη θα γίνει το ντέρμπι πρωτοπόρων ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τους Γόννους, ενώ στον Τύρναβο η Ακαδημία θα υποδεχθεί τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Στην Αιγάνη, η ομώνυμη ομάδα θα αναμετρηθεί με τη Πελασγιώτιδα, ενώ τέλος, στα Δένδρα, ο τοπικός Κεραυνός θα παίξει με τον Σ.Σ. Ραψάνης.

Η 17η αγωνιστική στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Συκούριο 25/01 Δρυμός
Κουλούρι 25/01 Ιπποκράτης
Βερδικούσια 25/01 Βαλανίδα
Πανιώνιος 25/01 Μαρμαρίνη
Δήμητρα Γιάννουλης 25/01 Γόννοι
Ακαδημία Τυρνάβου 25/01 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Αιγάνη 25/01 Πελασγιώτιδα
Δένδρα 25/01 Σ.Σ. Ραψάνης

Η Βαθμολογία (16η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      30 – 7   40
2. Γόννοι      38 – 10   36
3. Δένδρα      29 – 20  32
4. Δρυμός      27 – 15   28
5. Πανιώνιος      23 – 20   25
6. Πελασγιώτιδα      19 – 15   23
7. Κουλούρι      19 – 27   23
8. Βερδικούσια      26 – 22   22
9. Ιπποκράτης      26 – 27   20
10. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      25 – 26   19
11. Συκούριο      21 – 22   16
12. Βαλανίδα      14 – 26   15
13. Ακαδημία Τυρνάβου      17 – 30   15
14. Μαρμαρίνη      12 – 26   13
15. Αιγάνη      22 – 31   12
16. Σ.Σ. Ραψάνης      14 – 34   9

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, στο γήπεδο του Πλατυκάμπου ο Αστέρας Μελισσοχωρίου θα αντιμετωπίσει το Ναρθάκι, ενώ στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» ο πρωτοπόρος, Πύρρος θα αγωνιστεί με το Ελευθεραί.

Στη Νέα Πολιτεία, η Αστραπή θα φιλοξενήσει τον Ατρόμητο Βαμβακούς σε ένα παιχνίδι με μεγάλο ενδιαφέρον, ενώ στη Γλαύκη η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων.

Στην Υπέρεια, η Δόξα θα αναμετρηθεί με τον Λαρισαϊκό, ενώ στη Ραχούλα η τοπική ομάδα θα φιλοξενήσει την Αναγέννηση Φαρσάλων.

Στη Νίκαια, ο Παναγροτικός θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα Γαλήνης, ενώ τέλος, στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’» ο Προμηθέας θα αντιμετωπίσει τα Βούναινα.

Η 17η αγωνιστική στον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Μελισσοχώρι 25/01 Ναρθάκι
Πύρρος 25/01 Ελευθεραί
Αστραπή Ν. Πολιτείας 25/01 Βαμβακού
Γλαύκη 25/01 Αγ. Ανάργυροι
Υπέρεια 25/01 Λαρισαϊκός
Ραχούλα 25/01 Αναγέννηση Φαρσάλων
Παναγροτικός Νίκαιας 25/01 Γαλήνη
Προμηθέας 25/01 Βούναινα

Η Βαθμολογία (16η Αγωνιστική)

1. Πύρρος      22 – 13   34
2. Βούναινα      33 – 14   33
3. Παναγροτικός Νίκαιας      35 – 21   31
4. Αστραπή Ν. Πολιτείας      32 – 18   29
5. Υπέρεια      32 – 22   29
6. Μελισσοχώρι      28 – 19   28
7. Ελευθεραί      19 – 14   27
8. Βαμβακού      26 – 24   27
9. Ναρθάκι      32 – 20   25
10. Ραχούλα      23 – 25  22
11. Άγ. Ανάργυροι      17 – 19   19
12. Προμηθέας      13 – 24   13
13. Λαρισαϊκός      14 – 30   11
14. Γαλήνη      10 – 26   10
15. Γλαύκη      10 – 37   8
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      10 – 30  

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...