Σπουδαία ματς σε Φαλάνη & Ελευθεραί!

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής κατηγορίας την ερχόμενη Κυριακή (04/11), με τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν να είναι δύο και να έχουν όλα ώρα έναρξης στις 15:00 το μεσημέρι.

Συγκεκριμένα, η 8η στροφή του πρωταθλήματος θα διεξαχθεί το μεσημέρι της ερχόμενης Κυριακής και τα βλέμματα στρέφονται στον αγώνα της Φαλάνης με τον Σμόλικα που υποδέχεται τον Αετό Μακρυχωρίου και το μεγάλο ντέρμπι στο Ελευθεραί, εκεί όπου ο Ηρακλής θα φιλοξενήσει τον Φαλανιακό.

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Ο Αμπελωνιακός θα αγωνιστεί στο γήπεδο του με τον Αχιλλέα Φαρσάλων σε ένα εξίσου ενδιαφέρον παιχνίδι, ενώ στην Ελασσόνα ο ΠΟΕ θα υποδεχθεί τον Δαμασιακό.

Οπως αναφέραμε, στο γήπεδο της Φαλάνης ο Σμόλικας θα αγωνιστεί κόντρα στον Αετό Μακρυχωρίου, ενώ στην Αγιά ο Δωτιέας θα αναμετρηθεί με τη Λάρισα 2012.

Στο γήπεδο του Ελευθεραί τώρα, ο Ηρακλής Λάρισας θα φιλοξενήσει τον Φαλανιακό με την ομάδα της Φαλάνης να είναι στη πρώτη θέση έχοντας ένα βαθμό περισσότερο από τον Ηρακλή μετά και το πέρας της 8ης αγωνιστικής.

Στο Αργυροπούλι η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Αετό Αμυγδαλέας, ενώ αντίθετα, το Βλαχογιάννι θα υποδεχτεί στο γήπεδο του τον Τύρναβο 2005. Τέλος, το Κιλελέρ θα πάρει τους τρεις βαθμούς άνευ αγώνος με το Κιλελέρ, καθώς αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Συκούριο 0 – 3 α.α. Κιλελέρ
Αμπελωνιακός 04/11 Αχιλλέας Φαρσάλων
ΠΟΕ 04/11 Δαμασιακός
Σμόλικας Φαλάνης 04/11 Μακρυχώρι
Δωτιέας Αγιάς 04/11 Λάρισα 2012
Ηρακλής Λάρισας 04/11 Φαλανιακός
Αργυροπούλι 04/11 Αμυγδαλέα
Βλαχογιάννι 04/11 Τύρναβος

Η Βαθμολογία (7η Αγωνιστική)

1. Φαλανιακός      13 – 4   17
2. Ηρακλής Λάρισας      17 – 8   16
3. Αμπελωνιακός      11 – 4   16
4. Σμόλικας Φαλάνης      13 – 9   15

——————PLAY OFF——————

5. Δωτιέας Αγιάς      11 – 4   12
6. ΠΟΕ      12 – 6   12
7. Αχιλλέας Φαρσάλων      9 – 7   12
8. Αργυροπούλι      10 – 7   11
9. Μακρυχώρι      12 – 9   11
10. Τύρναβος      9 – 8   10
11. Κιλελέρ      8 – 12   7

——————PLAY OUT——————

12. Δαμασιακός      5 – 9   6
13. Λάρισα 2012      6 – 11   6
14. Βλαχογιάννι      7 – 15   3
15. Αμυγδαλέα      4 – 13   2

* Ο Κίσσαβος Συκουρίου παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...