Σπουδαία νίκη για το Αργυροπούλι στον Τύρναβο!

Με το εντυπωσιακό σκορ (0 – 3) η Δόξα Αργυροπουλίου επικράτησε του Τυρνάβου στο γειτονικό ντέρμπι στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ στην Α΄τοπική κατηγορία.

Οι «κιτρινόμαυροι» του Νίκου Βογιατζή με αυτή τη νίκη έφθασαν τους έξι βαθμούς και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση, ενώ το συγκρότημα του Βαγγέλη Τζιόλα έμεινε στους τέσσερις πόντους, μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Γιώργος Χατζής ευτύχησε να βάλει το Αργυροπούλι μπροστά στο σκορ, ενώ με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Ραφαήλ Δίχρης έκανε δύο τα τέρματα για τη Δόξα.

Στο 68ο λεπτό ο Αποστόλης Φουρτούνας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 κι ενώ τίποτε δεν άλλαξε μέχρι τη συνέχεια του αγώνα, η Δόξα Αργυροπουλίου πήρε μία πολύ σημαντική νίκη στη δεύτερη αγωνιστική των πλέι άουτ.

Από τη πλευρά του, ο Τύρναβος είχε σημαντικές στιγμές στο παιχνίδι με τους Σωτήρη Πατσή, Γιάννη Μπάκο και Στέλιο Πατσιωτό, ωστόσο το 0 – 3 ήταν το τελικό σκορ…

Τύρναβος 2005 (Βαγγέλης Τζιόλας): Χαλκιάς, Αυλογιάρης, Δασκαλόπουλος, Κόκκας (46′ Καρράς), Πατσής, Λιάκος, Κοκόμπελης, Κατσαρός (60′ Ιωαννίδης), Κατσαβός (75′ Τσέσμα), Μπάκος Ι., Πατσιωτός.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Κουρμπάτι, Χατζής, Βογιατζής Ευθ. (86′ Μρούκο), Αετόπουλος, Φουρτούνας, Σχοινάς (81′ Μάττος), Δίχρης, Βογιατζής Αν. (75′ Καλόγηρος), Γκαραγκούνης (89′ Λεσάι).