Σπουδαία νίκη για το Μελισσοχώρι, προσπέρασε το Ελευθεραί!

Μία εντυπωσιακή νίκη και συνάμα νίκη μεγάλης σημασίας πέτυχε το μεσημέρι της Κυριακής (19/01) ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, όπου κέρδισε εκτός έδρας το Ελευθεραί με σκορ, 1 – 2!

Η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία που μετρά στον 2ο όμιλο της Α΄1 τοπικής κατηγορίας και μετά το πέρας της 16ης αγωνιστικής έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς και την έκτη θέση αλλά προσπέρασε και το Ελευθεραί στη βαθμολογία.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Άκη Ταυλαρίδη δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το παιχνίδι κι έμεινε στην έβδομη θέση έχοντας είκοσι επτά βαθμούς.

Ο Αστήρ Μελισσοχωρίου είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, με τον Δημήτρη Καφαντάρει να σκοράρει στο 24′ με πλασέ έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια και δέκα λεπτά να διπλασιάζει τα τέρματα των φιλοξενουμένων ύστερα από κάθετη πάσα του Γιώργου Λιάγκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 82ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1 – 2 και διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέτρου Τσεκούρα. Πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Δημήτρης Παπαδόπουλος από τον Σδράλη.

Πάντως, το Ελευθεραί είχε μία σημαντική στιγμή πέραν του γκολ στο πρώτο μέρος με τον Γιάννη Μιχαλόπουλο, ενώ ο Αστήρ Μελισσοχωρίου απώλεσε ευκαιρίες με τους Αντώνη Δανιλούλη, Θωμά Καραμάνο, Χρήστο Αγγελακόπουλο και Βαγγέλη Χαρούλη.

Τέλος, ι άνθρωποι του Αστέρα Μελισσοχωρίου ευχαριστούν τη διοίκηση του Ελευθεραί για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι…

Α.Ο. Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Μιχαλόπουλος (80′ Γιωτόπουλος), Στεργίου, Παπαμάνος, Ζησόπουλος, Μακρίδης (85′ Κόλα), Κυριάκης (55′ Τσεκούρας), Ζάρρας (82′ Γουσόπουλος), Μπλάντας, Δημητρέλης, Παπαδόπουλος.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης, Μαλαχτάρης, Κολοβός, Αγγελακόπουλος, Σουλιώτης (70′ Ζαρκαδής), Λιάγκας, Χαρούλης (80′ Ζαφειρίου), Καφαντάρης, Δανιλούλης (60′ Γκουντάρας), Καραμάνος (90′ Διαμαντής).