Σπουδαία νίκη η Συκέα με σόου του Τέλλιου!

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Γιάννη Τέλλιο όπου σημείωσε χατ – τρικ, η Συκέα επικράτησε με 4 – 1 του Μεσοχωρίου για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας!

Το σύνολο του Κώστα Καραλή πέτυχε μία εντυπωσιακή νίκη απέναντι στο συγκρότημα του Κώστα Καζάκη κι έτσι έφθασε τους είκοσι επτά βαθμούς, με τη Συκέα να συνεχίζει τη προσπάθεια της από την έβδομη θέση. Αντίθετα, το Μεσοχώρι έμεινε στους σαράντα δύο πόντους και βρίσκεται στη τρίτη θέση, δύο βαθμούς πίσω από τον Λαρισαϊκό και τη δεύτερη θέση.

Η αρχή για τη Συκέα έγινε μόλις στο 4ο λεπτό, εκεί όπου ο Γιάννης Τέλλιος με κοντινή προβολή ευτύχησε να βάλει μπροστά την ομάδα του σκορ, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το 2 – 0 για τους γηπεδούχους ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Καρέλα.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με το πλασέ και πάλι του Γιάννη Τέλλιου έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Κώστα Τάχατου, ενώ στο 43′ οι Θωμάς Καρακώστας και Χρήστος Καρέλας αποβλήθηκαν για μεταξύ τους αψιμαχία.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 52′, η ομάδα του Κώστα Καραλή πέτυχε και τέταρτο τέρμα με σκόρερ αυτή τη φορά τον Παληγιάννη με σουτ μετά από ωραία προσωπική ενέργεια, ενώ προς το τέλος του αγώνα και συγκεκριμένα στο 85′, το Μεσοχώρι μείωσε σε 4 – 1 με τον Καραγιάννη, με αυτό να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Συκέα αφιερώνει τη σημερινή νίκη στον τερματοφύλακα, Λάζαρο Κυρίτση, ενώ η διοίκηση δεν έκανε αποδεκτή τη παραίτηση του προέδρου, Φώτη Κατσιγιάννη.

Α.Ο. Συκέας (Φώτης Κατσιγιάννης): Κυρίτσης, Κουλιούμπας, Χασιώτης (61′ Μπλιάμπλιας), Παλάσκας, Τρικάλης, Ζιώζιας Ν., Τάχατος (65′ Λάζος), Ζιώζιας Δ. (50′ Καρατζιόλης Λ.), Παληγιάννης, Καρέλας, Τέλλιος.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Πατσιτός, Καρακώστας, Λέτσιος Άγγ. (75′ Κουγιαγκάς), Φράντζας, Λέτσιος Γ. (77′ Καραγιάννης), Μαρκούγιας, Τσιάρας, Δαούλας, Καλογιάννης (30′ Αλιπρασίτης), Γκαραβέλης, Καραμάνος (73′ Χαράλαμπος).