Σπουδαία νίκη η Τσαριτσάνη!

Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης πανηγύρισε σπουδαία νίκη στην 8η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, περνώντας από την έδρα του Σμόλικα Φαλάνης με 2 – 1.

img_4610

Με αυτή τη νίκη η Τσαριτσάνη εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Αετού Αμυγδαλέας και την προσπέρασε στη βαθμολογία, φτάνοντας τη 3η θέση έχοντας μαζέψει 15 βαθμούς. Από την άλλη ο Σμόλικας Φαλάνης κατέχει τη 10η θέση με 9 βαθμούς.

ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΚΑΜΠΕΤΑΣ

Λίγο πριν τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών στο ματς, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Ο Γιώργος Κόκρας με πανέμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ, αιφνιδίασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα «ανοίγοντας» το σκορ.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΛΟΒΟΣ

Οι φιλοξενούμενοι δεν άργησαν και πολύ να… απαντήσουν στο γκολ που δέχτηκαν. Στο 32΄απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σωτήρη Χάμου, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, πήρε το «ριμπάουντ» ο Βασίλης Γκαμπέτας που έδωσε στον Ηλία Καραγκούνη και ο τελευταίος από καλή θέση σκόραρε ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας ο Οικονόμος Τσαριτσάνης έφερε τα πάνω – κάτω στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης, έκλεψε τη μπάλα ο Βασίλης Γκαμπέτας και  με ωραία ενέργεια και σουτ από θέση βολής έκανε την ανατροπή με 1 – 2 το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος.

ΣΜΟΛΙΚΑΣ ΦΑΛΑΝΗΣ 2016 - 2017 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Χάμος, Μανακούσιος Θ., Γκαλμποκίνης, Κολοβός Κ., Σκούπρας, Κολοβός Χρ., Παπαδάμου, Κόκρας, Τανάγιας, Τσιρβούλης, Μανακούσιος Δ.

ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ 2016 - 2017 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Καραΐσκος, Μπουμπουνάρας (30′ Νάνος), Σαπάκος, Χάμος, Καλφούντζος (90′ Τζούργκανος), Σακοράφας, Γκαμπέτας, Δραχαλίβας (65′ Παπαγιαννούλης), Καραγκούνης, Παληγιάννης.