Σπουδαία νίκη με σκόρερ τον Παληγιάννη!

Μία σπουδαία εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η Συκέα, καθώς κέρδισε με 1 – 0 την Ακαδημία Τυρνάβου στο πλαίσιο της 11ης στροφής του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ και βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Δημήτρη Καρατζιόλη έφθασε στη νίκη χάρη στο τέρμα του Κώστα Παληγιάννη και έχει δέκα οκτώ βαθμούς, με την Ακαδημία Τυρνάβου του Νίκου Κεχαγιά να προσπαθεί για το θετικό αποτέλεσμα και την ομάδα να μένει στους είκοσι πόντους.

Στο 25ο λεπτό ο Τσουλάνι απείλησε για την Ακαδημία και είδε τη μπάλα από τη προσπάθεια του να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λιάκου.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και στο 57ο λεπτό. Ο Καλέμι έκανε λάθος γύρισμα στον Σαμπανλάρι και ο Κώστας Παληγιάννης που εκμεταλλεύτηκε τη λάθος πάσα, μπήκε στη φάση και πλάσαρε, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων κι έκανε το 1 – 0, όπου έμεινε μέχρι το φινάλε.

Α.Ο. Συκέας (Δημήτρης Καρατζιόλης): Λιάκος, Ζιώζιος Γ., Μήσιος, Κουλιούμπας, Κατσιαντώνης, Κατσιγιάννης Αθ., Ζιώζιας Ν., Ζιώζιος Δ., Παληγιάννης, Καρατζιόλης Λ., Μπλιάμπλιας.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Σαμπανλάρι Γκρ., Άλα, Καλέμι (69′ Βίδρας), Τζουμέρκας, Καραγιάννης, Τσένα, Καραΐσκος, Τριανταφύλλου, Παπαδόπουλος Γ. (83′ Σερδένης), Τσουλάνι, Σαμπανλάρι Αλ. (69′ Παπαγεωργίου Γ.).