Σπουδαίο «διπλό» για την Αιγάνη!

Μία εντυπωσιακή νίκη σημείωσε στο πλαίσιο της 13ης «στροφής» του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας ο Όλυμπος Αιγάνης, καθώς κέρδισε εκτός έδρας τον Άρη Κουλουρίου!

Η ομάδα του Γιώργου Μπάτζιου με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πανηγύρισε τους τρεις βαθμούς της νίκης κι έτσι έφθασε τους δώδεκα βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, το σύνολο του Γιώργου Νεράτζη δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και παρέμεινε στους δέκα οκτώ βαθμούς και την όγδοη θέση της βαθμολογίας.

Στο 17ο λεπτό ο Χαράλαμπος Γκαραγκούνης «άνοιξε» το σκορ για την Αιγάνη και το 0 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου, ενώ με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Σαμέτ πέτυχε το 0 – 2 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 80ο λεπτό σούταρε ο Νίκος Μητρούσιας από θέση βολής για τον Άρη Κουλουρίου, όμως είδε τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Αιγάνης.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν και δύο καλές στιγμές με τον Περικλή Γκόλαντα (15′ και 35′) και οι φιλοξενούμενοι είχαν τις δικές τους ευκαιρίες και το 0 – 2 ήταν το τελικό σκορ στο παιχνίδι.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Τζικόπουλος, Καρλιγκιώτης Μ., Πρατσίλας, Κρητικός (53′ λ.τ. Κουρούκας), Αρδόγλου (60′ Ζαβρής), Καραγκούνης, Ζιώγας (46′ Μιχόπουλος), Γκόλαντας, Νεράτζης, Μοσχοβίτης (85′ λ.τ. Μήλιος), Μητρούσιας.

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης, Μπουλάρι Γ., Γκαραγκούνης Γ., Ρουμπιές Κ., Χριστοδούλου Γ. (70′ Λάζος), Γκαραγκούνης Χ., Πουρλιώτης (75′ Παπαγιαννόπουλος), Βουγιούκας Δ., Μπουλάρι Λ., Τάκης, Σαμέτ.