Σπουδαίο «διπλό» για τη Γλαύκη στο Ελευθεραί!

Μία εντυπωσιακή νίκη περιείχε η 18η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας, όπου η Δάφνη Γλαύκης κέρδισε το Ελευθεραί εκτός έδρας με σκορ, 1 – 0!

Η ομάδα του Θοδωρή Κυριακούλη πανηγύρισε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη σε μία δύσκολη έδρα αυτή του Ελευθεραί κι έτσι έφθασε τους δώδεκα βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση στη βαθμολογία.

Από την άλλη, το συγκρότημα του Άκη Ταυλαρίδη που είχε σημαντικές χαμένες ευκαιρίες στο παιχνίδι και χαμένο πέναλτι στο 85′, δεν πήρε κάτι θετικό από το παιχνίδι κι έμεινε στους τριάντα βαθμούς και την έβδομη θέση.

Στο 83ο λεπτό ο Βάιος Τζιότζιος με δυνατό σουτ από θέση βολής κέρδισε τον Άρη Φιλοκώστα για το 0 – 1.

Δύο λεπτά μετά, η μπάλα σταμάτησε σε χέρι αμυντικού της Γλαύκης μέσα στη περιοχή και το Ελευθεραί κέρδισε πέναλτι. Ο Τσεκούρας ανέλαβε την εκτέλεση, όμως δεν βρήκε δίχτυα στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Από πλευράς ευκαιριών για το Ελευθεραί απείλησαν οι Μιχάλης Δημητρέλης, Βάιος Κυριάκης και Βασίλης Μπλάντας, ενώ για λογαριασμό της Γλαύκης είχαν ευκαιρίες οι Βάιος Στεργίου και Δημήτρης Πικούλης.

Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Μιχαλόπουλος, Μακρίδης, Παπαμάνος, Ζησόπουλος, Ζάρρας, Γουσόπουλος (55′ Μασρί), Μπλάντας, Δημητρέλης. Κυριάκης (80′ Καλιάμπος), Τσεκούρας.

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Αραμπατζής, Κόλα, Παρτζιάλης, Μπλέτσας, Μακρυγιάννης, Τσιώλης Ευάγγ., Τζιότζιος Β., Σπανούλης, Στεργίου, Τζιότζιος Κ., Τσιώλης Ν. (75′ Πικούλης).