Σπουδαίο «διπλό» για τον Παναγροτικό στους Αγίους Αναργύρους!

Μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε ο Παναγροτικός Νίκαιας απέναντι στους Αγίους Αναργύρους εκτός έδρας, καθώς επικράτησε του Ατρόμητου με 3 – 2 στη 12η στροφή της Α΄1 ΕΠΣΛ και αναρριχήθηκε στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Βαγγέλη Στεφανή σημείωσε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη στη προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη κατηγορία και έφθασε τους δώδεκα βαθμούς, φθάνοντας έτσι τους δώδεκα βαθμούς και τη δωδέκατη θέση, ξεπερνώντας μάλιστα και τη Δήμητρα Γιάννουλης στη βαθμολογία.

Αντίθετα, το σύνολο του Γιάννη Τσιφλίζογλου που κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο 58ο λεπτό κι ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2 – 0 από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, εν τέλει δεν κατάφερε να αποκομίσει κάτι ωφέλιμο από το ματς και παρέμεινε στους δέκα έξι πόντους και την ενδέκατη θέση ύστερα από αυτό το αποτέλεσμα.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Βλαχάκης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με ιδανικό πλασέ και έβαλε τον Παναγροτικό μπροστά στο σκορ, με τον ίδιο παίκτη να σημειώνει το 0 – 2 ύστερα από δέκα λεπτά και την ομάδα της Νίκαιας να παίρνει σοβαρό προβάδισμα στο σκορ ενόψει και της συνέχειας του αγώνα.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήταν άμεση με τον Τζεμολάρι να μειώνει εξ΄αρχής στο 18ο λεπτό σε 1 – 2 με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Σάκη Δάσσιου, ενώ στο 58ο λεπτό ο Σάκης Δάσσιος πέτυχε το 2 – 2 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Τζεμολάρι

Πέντε λεπτά αργότερα, ο υψηλόσωμος επιθετικός αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Καραγιάννη και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, ενώ ο Φουρίκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 73ο λεπτό, κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, πέτυχε το 2 – 3 και έδωσε στον Παναγροτικό τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Δρυστέλλας, Αντωνίου (46′ Μητρακούλης), Παναγιώτου, Μπακαρτζής, Δοξαργιώτης, Ντουρουντάκης (46′ Νούσιος), Αμαρλαριώτης, Τσιρβούλης, Δάσσιος, Τζεμολάρι, Μαροσούλης (70′ Γκαραβέλης Β.).

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σαρακατσάνης, Νικολακούλης, Μαστακούλης, Πανδρεμένος, Παπακώστας, Σακελλαρίου, Φουρίκης, Σώκος, Ολομάνι, Φάσσας, Βλαχάκης.