Σπουδαίο “διπλό”, ξεφεύγοντας στο ρετιρέ…

Χωρίς συνδιεκδικητή του τίτλου μοιάζει να αγωνίζεται η ομάδα της Καρυάς στο πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας και στον 2ο όμιλο, καθώς επικράτησε και εκτός έδρας του Δομένικου και σε συνδυασμό με την ήττα της Αναγέννησης Ευαγγελισμού πλέον ξεφεύγει στον βαθμολογικό πίνακα.

Το σκορ άνοιξε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων ο Διονύσης Μανούσιος στο 25ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ. Οι γηπεδούχοι δεν κάθισαν με σταυρωμένα χέρια και στο 35ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι, με τον Γιάννη Καρακώστα παρόλα αυτά να κεδρίζει από τα έντεκα μέτρα τον αντίπαλο του κρατώντας το υπέρ της Καρυάς σκορ.

Η ομάδα της Καρυάς στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε με σκοπό να καθαρίσει τη μπουγάδα και μόλις  στο 55ο λεπτό 0 Χρήστος Δάσσιος είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του παρόλα αυτά με μια ενστικτωδώς απόκρουση ο κίπερ του Δομένικου απέκρουσε σε κόρνερ με τα πόδια.

Πέντε λεπτά αργότερα η ανωτερότητα της ομάδας της Καρυάς επιβεβαιώθηκε με τέρμα, όταν ο Γιάννης Καραγκόγκος στο 60′ με κοντινο πλασέ ύστερα απο ασσίστ του Χρήστου Δάσσιου, ο οποίος πίεσε και έκλεψε την μπάλα απο τον τελευταίο αμυνόμενο των γηπεδούχων, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 2.

Στο 7οο λεπτό ο Διονύσης Μανούσιος έχασε μεγάλη ευκαιρία καθώς μετά από σέντρα του Ελευθέριου Καβαράτζη δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή προ κενής εστίας. Και ότι δεν επευτέχθει στο 70ο λεπτό, ήρθε στο 75ο όταν και πάλι ο Διονύσης Μανούσιος με ωραία κεφαλιά σε σέντρα του Ελευθέριου Καβαρατζή τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Από εκεί και πέρα και για τα 15′ εναπομείναντα λεπτά η Καρυά χαλάρωσε με αποτέλεσμα το Δομενίκο λίγο έλλειψε να κάνει τη ζημιά. Αρχικά μείωσε στο 85ο λεπτό με κοντινή προβολή ενώ στο 90′ διαμόρφωσε το τελικό 2 – 3.

Όλυμπος Καρυάς: Καρακώστας, Δάσσιος Γρ., Κατσαβός, Δάσσιος Ορ., Δάσσιος Κ., Στεργιούλας (75′ Καβαρατζής Γ.), Δάσσιος Χρ. (65′ Λυτριάνης), Ζυγούρης, Καβαρατζής Ελ. (80′ Καβαρατζής Δ.), Μανούσιος, Καραγκόγκος.