Σπουδαίο διπλό οι Χαλκιάδες!

Ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων πέτυχε μία σημαντική νίκη στη 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας, επικρατώντας εκτός έδρας με 1 – 0 του Διογένη.

dsc_0040

Μετά από αυτή τη νίκη που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι. έφτασαν τους 10 βαθμούς συνολικά και έπιασαν τον Διογένη στη 2η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, δίνοντας την ευκαιρία στον Προμηθέα να απομακρυνθεί στη πρωτιά.

dsc_0042

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν με απειλητικές διαθέσεις στην αντίπαλη περιοχή. Με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου στο παιχνίδι, σουτ του Μιχαήλ σε αντεπίθεση του Διογένη και η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Ραπτόπουλου.

dsc_0052

Αυτή ήταν και η μεγαλύτερη στιγμή στο πρώτο μέρος. Στη συνέχεια δεν είχαμε κάτι το αξιοσημείωτο με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς να υπάρχει σκορ στον αγώνα.

dsc_0066

Στην «επανάληψη» τώρα και στο 60ό λεπτό της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν ένα τέρμα. Ο Αλέξης Νιαβής έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στη περιοχή και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0 – 1 για τους Χαλκιάδες.

dsc_0085

Μάλιστα αυτό ήταν και το γκολ που έκρινε το ματς, καθώς παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Να σημειώσουμε πως με δέκα παίκτες έμειναν οι φιλοξενούμενοι, καθώς ο σκόρερ, Αλέξης Νιαβής αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Κυρίτση.