Σπουδαίο ματς στην Ανάβρα (Χ)ωρίς νικητή…

Εκεί όπου η Προοδευτική Ανάβρας βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2 – 0, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων με δύο γκολ στην επανάληψη των Ανδρέα Τσιρβούλη και Γιώργου Νούσιου, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Με αυτό τον βαθμό της ισοπαλίας λοιπόν, η ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Αντίθετα, το συγκρότημα του Γιάννη Τσιφλίζογλου με τον βαθμό που ήρθε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, έφθασε τους είκοσι επτά πόντους και συνεχίζει από την όγδοη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Αντώνης Γκαραλιάκος έβαλε μπροστά την Ανάβρα στο σκορ, με το 1 – 0 όπου αποτέλεσε και σκορ του πρώτου μέρους.

Στο 57ο λεπτό ο Γιώργος Καραντώνης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και η ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα έφθασε κοντά στη νίκη.

Κάπου εκεί όμως, ξεκίνησε η αντεπίθεση των φιλοξενουμένων και ο Ανδρέας Τσιρβούλης αρχικά μείωσε με δικό του τέρμα στο 73ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Γιώργος Νούσιος έφερε το ματς στα ίσια και οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό σκορ, 2 – 2.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Ξύτσας, Τζιάφος (81′ Ιμπρούσι), Αποστόλου, Τζαβέλλας, Ντόντος, Ριζούλης (70′ Τσαγκάλας), Καραντώνης, Γιαννουλέας, Παπαδόπουλος, Γκαραλιάκος, Κορδαλής.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Ηγούμενος, Γκαραβέλης Ε. (81′ Γκούγκλας), Κατσογιάννης, Παναγιώτου, Αντωνίου, Κολοβός, Τσιρβούλης, Αμαρλαριώτης, Δάσσιος, Δοξαριώτης (86′ Τζεμολλάρι), Νούσιος.