Σπουδαίο τρίποντο για την Ανάβρα που «έσπασε» το αήττητο από τα Βούναινα

Τη νίκη της αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣΛ σημείωσε η Προοδευτική Ανάβρας αφού κέρδισε εντός τα Βούναινα με 2 – 1 κι έτσι ανεβαίνει στον βαθμολογικό πίνακα με τη σημερινή της νίκη!

Το σύνολο του Γιώργου Λυκοκώστα πέτυχε τη δεύτερη του νίκη και έφθασε τους επτά βαθμούς, ενώ η ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή παρόλο τη σημερινή ήττα παραμένει ψηλά στη βαθμολογία έχοντας ήδη εννέα βαθμούς μετά και το πέρας της 4ης αγωνιστικής.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίωρο του αγώνα, ο Παφίλης με εντυπωσιακό σουτ κέρδισε τον Δούνια και έβαλε μπροστά την Ανάβρα στο σκορ, ενώ στην επανάληψη και στο 72ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Δημήτρη Παπαδόπουλου από τον Σουπεκιώτη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νίκος Βράκας που ήταν εύστοχος και σημείωσε το 2 – 0.

Προς το τέλος του αγώνα, τα Βούναινα μείωσαν σε 2 – 1 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αλέξη Τζατζάκη, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τον Ντινούλη, με αυτό το σκορ να είναι και το τελικό στην αναμέτρηση.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Φιλοκώστας, Χονδροδήμος (30′ λ.τ. Ριζούλης), Μπουζούκας, Ντόντος (15′ λ.τ. Κιούσσης), Γιαννουλέας, Κορδαλής, Καραντώνης, Παπαδόπουλος, Βράκας, Παφίλης (65′ Καρπέτης), Κόλα (5′ λ.τ. Ντινούλης).

Α.Ε. Βουναίνων (Βασίλης Ταχτιντής): Δούνιας, Βλησαρούλης, Κατσιώτης, Σουπεκιώτης, Μερτζανίδης Ηλ. (63′ Ρουμελιώτης), Μούμος, Κορδέλας, Νεράτζης Κ. (73′ Μερτζανίδης Φ.), Τζατζάκης, Χριστοδούλου Ηλ. (52′ λ.τ. Βελετάνης), Γκατζούλης Λ. (Ραπτόπουλος).