Σπουδαίο τρίποντο για το Μελισσοχώρι!

Πολύ μεγάλης σημασίας νίκη πήρε το μεσημέρι ο Αστήρ Μελισσοχωρίου, όπου κέρδισε με 3 – 0 την Ακαδημία Τυρνάβου στο γήπεδο του για την 13η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου επικράτησε του συνόλου του Νίκου Κεχαγιά κι έτσι πήρε μία βαθιά «ανάσα» για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Όλα συνέβησαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 53ο λεπτό ο Θοδωρής Ζαφειρίου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, ενώ στο 68ο λεπτό ο Μουμίν Μπιρόλ έκανε δύο τα τέρματα για το Μελισσοχώρι με καρφωτή κεφαλιά.

Μάλιστα, η ομάδα του Σπύρου Μούτσιου ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κώστας Χατζής με σουτ από θέση βολής.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης, Καραλής (80΄ Γουργιώτης), Καραπέτσας, Αβδουλάς, Μπιρόλ, Ζαφειρίου (73΄Χαρούλης), Βουτυρίτσας (62΄Κυριάκος), Χατζής Κ., Νούσιας (80΄Αγγελούλης), Βογιατζής.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Χαλκιάς, Παπαχατζής Β., Κουβεντάρης (46΄Σκρουμπής), Δασκαλόπουλος, Καραγιάννης (78΄Γαλάρας), Μπάκος Κ., Παπαχατζής Γ., Λόζος, Μπέλτσιος (70΄Ντιντόκας), Στάμου, Καρράς.