Στέφθηκε πρωταθλήτρια Χειμώνα στα Καλύβια, η Δόξα Βαλανίδας!

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα κατέκτησε η Δόξα Βαλανίδας με το «διπλό» στα Καλύβια με το εμφατικό 0 – 6 στο πλαίσιο της 11ης στροφής του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Οι «κιτρινόμαυροι» του Βαγγέλη Μάνου συνεχίζουν την εξαιρετική πορεία τους στο πρωτάθλημα και έφθασαν τους είκοσι επτά βαθμούς, μετά την εμφατική αυτή νίκη!

Από την άλλη, τα Καλύβια συνεχίζουν στη τελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας με τρεις βαθμούς.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Νίκος Παλάντζας με πλασέ από κάθετη πάσα του Μπάσιο «άνοιξε» το σκορ, ενώ στο 20ο λεπτό ο Κώστας Θάνος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για τη Βαλανίδα.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, ο Παζάρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ στο 34′ ο Βαρσάμης με κεφαλιά από σέντρα του Χατζηλαδά διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4!

Στο 58ο λεπτό ο Νίκος Παλάντζας είχε δοκάρι σε προσπάθεια του από θέση τετ – α – τετ, ενώ στο 60′ ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου με κεφαλιά από σέντρα του Βαϊράμη πέτυχε το 0 – 5. Το τελικό 0 – 6 διαμόρφωσε ο Κώστας Θάνος με πλασέ από κάθετη πάσα του Χατζηλαδά.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κοκκαλάρας, Αδάμου, Θάνος, Χαλίλ, Παζάρας, Σκριάπας, Μπάσιο, Χατζηλαδάς, Ρακιντζόγλου, Βαρσάμης (46′ Βαϊράμης), Παλάντζας Ν.