Σταθερά 3ος ο Οικονόμος

Την επιστροφή του στις νίκες πανηγύρισε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο της Τσαριτσάνης, επικρατώντας με 3 – 0 του Αετού Μακρυχωρίου, που ακόμη… ψάχνεται!

Με την νίκη της αυτήν η Τσαριτσάνη έφτασε τους 25 βαθμούς, διατηρώντας την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα της «μεγάλης» κατηγορίας του Νομού, ενώ στον αντίποδα ο Αετός Μακρυχωρίου αγνόησε σε ακόμη ένα ματς την νίκη (έχει να κερδίσει από την 9η αγωνιστική) και παρέμεινε στην 13η θέση με μόλις 11 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 18ο λεπτό με τον Σακοράφα που πλάσαρε σωστά στην επαναφορά, μετά από σουτ του Καραγκούνη που σταμάτησε στο δοκάρι του Πουτσιάκα. Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Αετός Μακρυχωρίου είχε μια χαμένη ευκαιρία με τον Παναγιώτη Φουσίκα, για να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Στην επανάληψη και στο 54′ όμως οι γηπεδούχοι «κλειδώσαν» το ματς. Ο Βαγγέλης Φτίκας βρήκε έξυπνα τον Καραγκούνη και αυτός αφού αρχικά σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Πουτσιάκα, εν συνεχεία η μπάλα κατέληξε στο βάθος της εστίας του Αετού για δεύτερη φορά στο ματς.

Το τελικό 3 – 0 διαμόρφωσε ο Δραχαλίβας με σουτ μετά από παράλληλη πάσα του Χάμου σοτ 77ο λεπτό.

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Πουτσιάκας, Καρβούνης (65′ Τζίκα), Τζαβάρας, Τίκος, Δάσσιος, Παυλόπουλος, Μάντζιαρης, Τέας (80′ Στογιάννης), Φουσίκας, Χριστιανίδης (60′ Θεοχάρης), Γκαμπέτας.