Σταμάτησαν στα επτά οι Γόννοι…

Με εντυπωσιακό τρόπο πέρασε από το Στόμιο ο Όλυμπος Γόννων, όπου επιβλήθηκε του Θερμαϊκού με 7 – 0, παιχνίδι που διεξήχθη για τη 13η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Κωστή έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς και συνεχίζει στους μείον τρεις από τη κορυφή και πίσω από τον Άρη Κουλουρίου, ενώ από τη πλευρά του ο Θερμαϊκός συνεχίζει στην όγδοη θέση της βαθμολογίας με δέκα έξι πόντους.

Μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα ο Ζαϊρέ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας του Δημήτρη Φωτίου, ενώ στο 20ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Γιάννη Θεοδώρου και ο Κώτσιας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε τους Γόννους μπροστά στο σκορ. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Γιάννης Οικονόμου αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, έμειναν και οι Γόννοι με δέκα ποδοσφαιριστές, αφού ο Τζήκα δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια μετά από απόφαση που είχε ο κ. Χήτος.

Στην επανάληψη και στο 50ο λεπτό ο Παναγιώτου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ζαϊρέ έκανε το 0 – 2, ενώ πέντε λεπτά ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 με νέο δικό του τέρμα.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Βαγγέλης Μπούμπουλης με σουτ από θέση βολής διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Θάνος Μπούμπουλης με δικό του γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 5.

Στο 67ο λεπτό ο Νίκος Γκουγκουλιάς σημείωσε το 0 – 6, ενώ το τελικό 0 – 7 διαμόρφωσε ο Ντόι με πλασέ μετά από ωραία ατομική ενέργεια στο 80ο λεπτό.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Χατζηλιόντας, Σελήνης Δ., Δάλλας, Θεοδώρου, Γιάνναρος (40′ Τσερίκου Άν.), Τσερίκου Τ., Βλούχος (60′ Τσερίκου Γ.), Τσιάρας Ι., Οικονόμου Ρ., Πολύζος.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μουζακίτης, Μαρκεγκάι, Γκουγκουλιάς, Τζήκα, Κώτσιας, Τσούγιας (75′ Αντωνίου), Ντόι, Μπούμπουλης Ευάγγ., Ζαϊρές (60′ Κολτσίδας), Ριζούλης (46′ Μπούμπουλης Αθ.), Παναγιώτου (65′ Κίτσιος).