Σταμάτησαν στα πέντε γκολ οι Γόννοι

Με πέντε γκολ φιλοδώρησαν τον Δία οι Γόννοι στην 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας και συνεχίζουν μόνοι στη πρώτη θέση της βαθμολογίας μετά την ήττα του Άρη Κουλουρίου από τη Μαρμαρίνη.

Τους σαράντα βαθμούς έφθασε το συγκρότημα του Δημήτρη Κωστή, ενώ ο Δίας παρέμεινε στη τελευταία θέση της βαθμολογίας μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 25ο λεπτό ο Ριζούλης με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Ντόι έβαλε μπροστά τους Γόννους στο σκορ, ενώ δέκα λεπτά, ο Ντόι και πάλι έκανε τη σέντρα και ο Παναγιώτου αυτή τη φορά έκανε δύο τα τέρματα για τους «κυανόλευκους».

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Παναγιώτου και πάλι με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Ντόι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ στο 56′ ο Τζίκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ διεύρυνε το σκορ σε 0  – 4.

Το τελικό 0 – 5 για τον Όλυμπο Γόννων διαμορφώθηκε στο 62ο λεπτό με το σουτ του Βαγγέλη Μπούμπουλη ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ του Ζαϊρέ.

Η Συνθεση

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μουζακίτης, Τζίκα (70′ Γκαγκανάσιος), Γκουγκουλιάς, Μαρκεγκάι, Ντόι (60′ Κοτσίδας), Κώτσιας, Τσούγιας (60′ Πανδρεμένος Ρ.), Μπούμπουλης Ευαγ., Ζαϊρές, Ριζούλης (50′ Τσιρονίκος), Παναγιώτου.