Σταμάτησαν στα πέντε οι Χαλκιάδες!

Ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων κατάφερε να πάρει επιβλητικό τρίποντο κόντρα στον Άγιο Γεώργιο με σκορ 5-1. Έτσι οι «ροσονέρι» έφτασαν τους δέκα βαθμούς και βρίσκονται στην 4η θέση του πρώτου ομίλου της Γ ΕΠΣΛ κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών να πάρουν αέρα δύο τερμάτων και να θέσουν από νωρίς τις βάσεις για άνετη επικράτηση καθώς με την σέντρα της αναμέτρησης ο Άγγελος Τασιόπουλος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης και πάλι με πανομοιότυπο τρόπο πέτυχε το 2-0 και παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Εν συνεχεία στο 25′ ο Κουτσόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το 3-0 σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αυξήσουν και άλλο το προβάδισμα τους όταν ο Αναγνώστου έκανε την σέντρα και ο Κονατσιώτης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.

Ο Άγιος μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φαδάκη, που κέρδιε ο Μπασδάνης. Ενώ στο 80′ ο Πέτσας με όμορφο πλασέ από πλεονεκτική θέση έγραψε το τελικό 5-1.

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων (Βασίλης Τσιανάκας): Χαρισούλης, Κυριάκου, Ζαχόπουλος, Κουτσόπουλος, Τασιόπουλος Ντίνος, Νασιούλας, Μητσόπουλος (70′ Ψύρρας), Πέτσας, Αναγνώστου, Τασιόπουλος Άγγελος, Κονατσιώτης.

Ένωση Αγίου Γεωργίου(Γιαννούλης): Γούσιας, Νταλίπης, Μπάφας, Θανόπουλος, Καρακώστας Απ.(70′ Μπιζούλας), Δημακόπουλος, Πελεκάνος, Καρακώστας Β.(70’Καρακώστας), Φαδάκης, Μπασδάνης, Καραλόπουλος.