Σταμάτησε στα έξι με ανατροπή!

Την εμφατική νίκη με 6 – 1 πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Ροδιακός απέναντι στη Καρυά, παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο πλαίσιο της 20ης στροφής του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, κατάφερε με έξι τέρματα στην επανάληψη του αγώνα να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Έτσι, ο Ροδιακός έφθασε τους τριάντα τέσσερις βαθμούς και βρίσκεται στη πέμπτη θέση, ενώ η ομάδα του Λευτέρη Δάσσιου έμεινε στους δέκα οκτώ πόντους και συνεχίζει τη προσπάθεια της από την ενδέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 15ο λεπτό του αγώνα ο Γιάννης Καραγκόγκος με ψύχραιμο πλασέ από θέση βολής έκανε το 0 – 1 για τη Καρυά, ενώ με την εκκίνηση της επανάληψης ο Χρήστος Τόρης με κοντινή προβολή έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 52ο λεπτό τώρα, ο Ροδιακός πέτυχε την ανατροπή του σκορ με διαγώνιο σουτ του Αρσέν Πατρίκου, ενώ στο 68ο λεπτό ο Χρήστος Τόρης με κοντινή προβολή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1.

Δύο λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι διεύρυναν το σκορ σε 4 – 1 με τον Χρήστο Τόρη όπου σημείωσε και χατ – τρικ, ενώ στο 80′ ο Αρσέν Πατρίκου σημείωσε το 5 – 1 με ψύχραιμο πλασέ.

Τέλος, το 6 – 1 πέτυχε στο 85′ ο Πέρπερας και διαμόρφωσε το τελικό σκορ με κοντινή προβολή ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Ματούλας, Φούντας Ν., Κουσάνας (72′ Κουσάνας), Καλέσης (60′ Μάρκος), Σπάχος (65′ Χαστάς), Μπαλκουράς, Γκαμπέτας, Πέρπερας, Τόρης, Μπιζιώτας (72′ Φούντας Αθ.), Πατρίκου Αρ.

Όλυμπος Καρυάς (Λευτέρης Δάσσιος): Καβαρατζής, Αξούγκας, Δάσσιος Ορ., Καρακώστας Ν., Στεργιούλας, Χάμος, Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Κουτσογιάννης, Μανούσιος, Καραγκόγκος.