Σταμάτησε στα έξι ο Πύρρος!

Ακόμη μία εμφατική νίκη σημείωσε ο Πύρρος στο φετινό πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, μιας και επιβλήθηκε της Γλαύκης στο γήπεδο της Γαλήνης με 6 – 0 για την 10η στροφή του πρωταθλήματος.

Το συγκρότημα του Κώστα Βασίλη έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες και επικράτησε εντός έδρας της Γλαύκης με 6 – 0. Έτσι, ο Πύρρος έφθασε τους είκοσι επτά βαθμούς και ισοβαθμεί στη πρώτη θέση με την Ανάβρα, ενώ η Γλαύκη δεν έχει βαθμό και βρίσκεται στην ουρά του πίνακα της βαθμολογίας.

Ο Λεσάι στο 21ο λεπτό ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Πύρρο στο σκορ, ενώ πέντε λεπτά, ο Νίκος Αλεξανδρής με δικό του τέρμα έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Δέκα λεπτά μετά, ο Μούρι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ στο δεύτερο μέρος και στο 51ο λεπτό ο Νίκος Αλεξανδρής διεύρυνε το σκορ σε 5 – 0, πετυχαίνοντας μάλιστα και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα.

Έπειτα, πήρε τη σκυτάλη ο Μήτρος όπου με δύο προσωπικά του τέρματα στο 71′ και στο 80′, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6 – 0, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ στη σημερινή αναμέτρηση.

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών Ο Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Λίτσας, Βελλής (46′ Βαρσάμης), Μαρούδης, Κάτσης, Τζιόγκας (46′ Χαϊδούσης), Πότσης (70′ Νικούλης), Κάτσας, Μούρι, Λεσάι (50′ Μήτρος), Αλεξανδρής.