Σταμάτησε στα επτά η Ομόνοια!

Τη πρώτη νίκη στον 3ο όμιλο της Β’ τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε η Ομόνοια, καθώς επιβλήθηκε με σκορ, 7 – 1 του Μυραϊκού στο γήπεδο της Νέας Πολιτείας.

Η ομάδα του Θανάση Τσουμάνη που απαρτίζεται κυρίως από ποδοσφαιριστές που είναι σε πολύ νεαρή ηλικία και κάνουν τη διαφορά, πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα του Μυραϊκού συνεχίζει χωρίς βαθμό στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Στο 10ο λεπτό ο Γκάμπριελ Χατζησάι με σουτ «άνοιξε» το σκορ στον αγώνα, ενώ ο Μακρυνίκας με τρία γκολ στη συνέχεια του αγώνα (15′, 18′ και 43′) που σημείωσε χατ – τρικ έδωσε το 4 – 0 για τους «βυσσινί».

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 51′, οι «πορτοκαλί» μείωσαν σε 4 – 1 με τον Καραβιδέ, ενώ ο Χριστοδούλου στο 57ο λεπτό με εντυπωσιακό μακρινό σουτ διεύρυνε το σκορ σε 5 – 1.

Στη συνέχεια και στο 75ο λεπτό ο Γιώργος Τσιάρας με σουτ από θέση βολής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 6 – 1, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 85′ ο Αθανασιάδης.

Ομόνοια (Θανάσης Τσουμάνης): Στεφούδης (70′ Πεφτούλογλου), Μακρής, Γεωργατζιάς, Θέμελης, Τριανταφύλλου, Τσιάρας Γ., Χατζησάι (60′ Αρβανίτης), Σκουλίδης (55′ Τσιάρας Ν.), Μακρυνίκας (47′ Πάγια), Αθανασιάδης, Χριστοδούλου.

Μυραϊκός (Άρης Παπαθανασίου): Ρέτσιος, Βλάνδος, Μπέσας, Πουρουτίδης, Κόκκινος, Κυριακάκης, Αποστολόπουλος, Καρακίτσιος, Ψυμούλης, Καραβιδές, Λυμτσιούλης,