Σταμάτησε στα πέντε η Ραχούλα!

Μετά από δύο ατυχή αποτελέσματα (μία ήττα και μία ισοπαλία), η Δόξα Ραχούλας επιβλήθηκε με 5 – 0 του Α.Ο. Ναρθακίου στο γήπεδο της για την 12η στροφή του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας!

Το συγκρότημα του Χρήστου Αρχοντή ήταν καταιγιστικό σε όλη τη διάρκεια του σημερινού αγώνα κι έτσι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες με εμφατικό τρόπο.

Μάλιστα, με τη σημερινή νίκη η Ραχούλα έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς και την όγδοη θέση, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Γιάννη Τριάντη που προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε για το θετικό αποτέλεσμα, έμεινε στους δέκα τρεις πόντους και στην ενδέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Την αρχή έκανε ο Αντωνόπουλος με κεφαλιά στο 10ο λεπτό ύστερα από σέντρα του Βασίλη Σκάκου, ενώ οκτώ λεπτά μετά, ο Μιχάλης Θεοχαρούλης εκτέλεσε κόρνερ και ο Δημήτρης Τσακαβίτης με το στήθος έκανε το 2 – 0 για τη Δόξα Ραχούλας.

Έπειτα, οι γηπεδούχοι στο 24ο λεπτό ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 χάρη στο τέρμα του Βασίλη Σκάκου με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων, ενώ ο ίδιος παίκτης διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0 στο 40ο λεπτό, με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Μάλιστα, η Δόξα Ραχούλας δεν έμεινε σε αυτό το σκορ, καθώς στο 73ο λεπτό ο Βασίλης Αργυρακούλης με πλασέ από θέση βολής ύστερα από κάθετη πάσα του Χλόπτσιου πέτυχε το 5 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δόξα Ραχούλας (Χρήστος Αρχοντής): Γούπος (80′ Χοτζάι), Κοτσίρας, Βλησαρούλης, Καψάλης, Θεοχαρούλης Μ., Τσακαβίτης (61′ Χλόπτσιος), Σκάκος Β., Σκάκος Κ. (2′ λ.τ. Τζανακούλης), Αντωνόπουλος, Χασιώτης, Παπαχρήστος (55′ Αργυρακούλης).