Σταμάτησε στα πέντε κι έχει το απόλυτο!

Στα πέντε τέρματα σταμάτησε ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ στη σημερινή αναμέτρηση με τον Ροδιακό στο γήπεδο του Αβέρωφ κι έτσι η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα πέτυχε το «3χ3» ύστερα από τρεις αγωνιστικές στον 2ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν, η ΠΑΟΛΑ έφθασε τους εννέα βαθμούς και βρίσκεται στη κορυφή της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη έχει συγκεντρώσει τρεις βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση μετά από τρεις αγωνιστικές.

Στο 15ο λεπτό ο Σωτήρης Κουτσάκης με πλασέ «άνοιξε» το σκορ στον αγώνα, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με τη κεφαλιά του Ηλία Λιλολάρι ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ του Σωτήρη Κουτσάκη.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος, ο Καραούλας δεν έχασε την ευκαιρία να σκοράρει και με δικό Στου τέρμα το Αβέρωφ πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ να είναι στο 3 – 0.

Στην επανάληψη τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Σωτήρης Κουτσάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4 – 0 και πέτυχε παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα, ενώ είκοσι λεπτά μετά, το Αβέρωφ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με τη κοντινή προβολή του Καραούλα ύστερα από τη παράλληλη πάσα του Μητσιού.

Πάντως, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει ακόμη ένα τέρμα με την ευκαιρία του Θωμά Κουσιά, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και από τη κεφαλιά του αυτή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ροδιακού.

Να σημειωθεί πως, ο βασικός κορμός των παικτών του ΠΑΟΛ Αβέρωφ ήταν νεαρής ηλικίας, με τους ποδοσφαιριστές να προέρχονται από τις ακαδημίες του συλλόγου!

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Κοτρώτσιος Χρ., Μούτσα (65′ Γκουτσιούδης), Κοτρώτσιος Αθ., Πατρίκης (50′ Μητσιός), Παρλάντζας, Λιλολάρι, Καραούλας, Κουτσάκης (70′ Σωτήρης), Μπέκας, Κουσιάς (73′ Κοτρώτσιος Ρ.).

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Θόδας, Μπιζιώτας (65′ Μπόμπολης), Τσιρόπουλος, Φούντας (75′ Λαζαρίδης), Γεροστέργιος, Σπάχος, Ρόκα (46′ Τόρης), Κάιο (36′ λ.τ. Μάρκος), Γκαμπέτας, Πέρπερας, Πατρίκου.