Σταμάτησε στα πέντε!

Την επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο Πύρρος, όπου επιβλήθηκε του Νέου Περιβολίου εκτός έδρας με 5 – 0 για την 7η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με τη σημερινή νίκη, το συγκρότημα του Κώστα Βασίλη έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς και «συγκατοικεί» στη πρώτη θέση με την Ανάβρα, ενώ από την άλλη, το Νέο Περιβόλι έμεινε στους επτά βαθμούς και τη δέκατη θέση μετά από το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 13ο λεπτό ο Άλκης Νικούλης αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο τη κάθετη πάσα του Αλέξανδρου Κάτσα και με ωραίο πλασέ «έγραψε» το 0 – 1 για τον Πύρρο.

Έπειτα, από πέντε λεπτά, οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον ίδιο πανομοιότυπο τρόπο. Ο Κάτσας τροφοδότησε με κάθετη πάσα τον Άλκη Νικούλη και ο τελευταίος με σουτ από θέση βολής πέτυχε το 0 – 2.

Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, το σύνολο του Κώστα Βασίλη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με το σουτ του Λεσάι ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Λεσάι με δικό του τέρμα σημείωσε το 0 – 4 για τους φιλοξενούμενους.

Μάλιστα, στο δεύτερο μέρος και στο 56ο λεπτό, ο Μούρι με σουτ οβίδα από πλεονεκτική θέση ύστερα από σέντρα του Βελλή, διεύρυνε το σκορ σε 5 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών Πύρρος (Βασίλης Κώστας): Κιόρογλου, Λίτσας (60′ Χαϊδούσης), Βελλής, Μαρούδης, Καψαλός, Τζιόγκας, Πότσης, Κάτσας (70′ Αγκόλης), Νικούλης (63′ Αλεξανδρής), Μούρι, Λεσάι (65′ Μήτρος).