Σταμάτησε στα τέσσερα η Ακαδημία…

Ένα εύκολο απόγευμα είχε όπως φάνηκε η Ακαδημία Τυρνάβου στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου, καθώς κέρδισε με σκορ 4 – 0, στο πρώτο παιχνίδι για το 2019 των δύο ομάδων που μετέχουν στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ!

Το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά πανηγύρισαν την εντός έδρας νίκη και ξεπέρασαν το εμπόδιο του Μεγάλου Ελευθεροχωρίου με 4 – 0 και έφθασε τους δέκα εννέα πόντους, μετά και το πέρας της 10ης στροφής του πρωταθλήματος.

Στο 26ο λεπτό έγινε η αρχή των γκολ με το διαγώνιο σουτ του Τσένα, ενώ στο 54ο λεπτό ο Παπαγεωργίου με ψύχραιμο πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Τριανταφύλλου, πέτυχε το 2 – 0.

Στη συνέχεια και στο 70ο λεπτό, ο Άλντο Σαμπανλάρι με σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για το 4 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Σαμπανλάρι Γκ. (75′ Καρκατσέλας), Άλα (52′ Πότσης Ι.), Καλέμι (46′ Παπαγεωργίου), Τζουμέρκας, Καραγιάννης, Τσένα (75′ Βίδρας), Μουκούλης, Τριανταφύλλου, Παπαδόπουλος, Τσουλάνι, Σαμπανλάρι Αλ.