Σταμάτησε στα τέσσερα η Μάνδρα!

Εμφατική νίκη με 4 – 0 απέναντι στον Διογένη πέτυχε η Μάνδρα στο γήπεδο της Νεάπολης και συνεχίζει στις υψηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα του 5ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Τους δέκα οκτώ βαθμούς έφθασε λοιπόν η ομάδα του Γιάννη Παπαναστασίου μετά και το σημερινό «διπλό» και «συγκατοικεί» στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας με τα Δένδρα μετά το πέρας της 7ης στροφής του πρωταθλήματος.

Από την άλλη, ο Διογένης δεν μπόρεσε να βρει απαντήσεις στο ματς και βρίσκεται στη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας με ένα βαθμό μετά και τη σημερινή ήττα από την Μάνδρα.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι «άνοιξαν» το σκορ. Ο Παπαδόπουλος βρήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Παπανικολάου και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ έβαλε μπροστά τη Μάνδρα στο σκορ.

Πέντε λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Παπαδόπουλος τροφοδότησε αυτή τη φορά τον Σαϊμίρ κι εκείνος με πλασέ από θέση βολής διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Γιάννη Παπαναστασίου.

Στη συνέχεια του αγώνα και στο 58′, η Μάνδρα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3! Ο Σαϊμίρ εκτέλεσε κόρνερ και μετά από σύγχυση που δημιουργήθηκε στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Φιλοκώστας με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Διογένη και «κλείδωσε» την υπόθεση νίκη για τους φιλοξενούμενους.

Πάντως, στο 65ο λεπτό ο Παπανικολάου με ιδανικό τελείωμα από κάθετη πάσα και πάλι του Παπαδόπουλου που είχε τρίτη ασίστ στο ματς διαμόρφωσε το τελικό 0 – 4 στον αγώνα, ενώ σημειώνεται πως η Μάνδρα είχε και δύο δοκάρια με εκφραστές τους Τσιληλή στο πρώτο ημίχρονο και Τζήκα στην επανάληψη.

Α.Ε. Μάνδρας (Γιάννης Παπαναστασίου): Ράιδος (60′ Κιτσόπουλος), Ζούγκα Μάρ., Τζήκας, Καδόγλου, Παπαδόπουλος Ν. Φ., Παπαδόπουλος Ν. Δ. (65′ Μουλάς), Τσιληλής, Σαϊμίρ (58′ Πασιάς), Ζούγκα Μαν. (65′ Φωτάκης), Φιλοκώστας, Παπανικολάου.