Στα πέναλτι η Δόξα Βαλανίδας

Την ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι χρειάστηκαν Άρης Κουλουρίου και Δόξα Βαλανίδας για να «σφραγίσουν» το μονό εισιτήριο της πρόκρισης στη τρίτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Λάρισας. Σε μια διαδικασία όπου οι παίκτες της Δόξας φάνηκαν ψυχραιμότεροι και προκρίθηκαν με 6 – 5 (2 – 2 κ.α. και παράταση).

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πήραν «κεφάλι» στο σκορ με τον Πάρη Παλάντζα στο 35′ με τους «κιτρινόμαυρους» να φέρνουν «τούμπα» το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος με γκολ των Κοττάκου (63′) και Νεράντζη (72′) σε ένα δεκάλεπτο «φωτιά για τους γηπεδούχους.

Πέντε λεπτά όμως πριν το φινάλε, ο Νίκος Παλάντζας ήταν εκείνος που οδήγησε το ματς στην ημίωρη παράταση και μετά στα πέναλτι εκεί όπου ο Κυριάκης απέκρουσε ένα πέναλτι ενώ ευστόχησαν για τους φιλοξενούμενους οι Καστάμης, Παλάντζας Ν., Καραγιάννης, Βαϊράμης, Καρέλας και Θάνος.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράντζης): Παπαγούλας, Μιχόπουλος, Κουρούκας, Χάμος, Νεράντζης, Τζατζάλης, Γαρυφαλλόπουλος, Κοττάκος, Στάμειος, Ραπτοτάσιος, Ρόκας.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κυριάκης, Παπαγιάννης (70′ Κατσιάνας), Βελώνης (80′ Μουταφίδης), Βαϊράμης, Καστάμης, Καραγιάννης, Θάνος Κ., Παλάντζας Π., Παλάντζας Ν., Τέλιος (46′ Καρέλας), Αδάμου (110′ λ.τ. Παπαδημητρίου).